POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Z Asseco gramy dla Lenki Komeckiej

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na sobotni mecz Startu z Asseco Gdynia (początek meczu o godzinie 18). W hali na Globusie zagramy dla Leny Komeckiej, która ma złośliwego raka mózgu (glejak wielopostaciowy). Podczas spotkania będzie prowadzona zbiórka pieniędzy, a nasz klub przekaże koszykarskie gadżety na licytację.

O sytuacji Lenki pisaliśmy w grudniu. Rodzice 5-latki zbierali pieniądze na konsultację w Hanowerze (21 grudnia) – udało się zebrać wystarczającą kwotę, jednak leczenie zakończyło się niepowodzeniem. Teraz je kontynuują.

Choroba dziewczynki postępuje niezwykle szybko. Lekarze w Polsce wyczerpali możliwości leczenia, dlatego rodzicie szukali ratunku na całym świecie. O pomoc medyczną zwrócili się do wielu klinik i szpitali, jednak na ich apel pozytywnie odpowiedziała jedynie klinika w Hanowerze. Cały czas potrzebne są pieniądze na ratowanie życia Lenki.

5-latka jeszcze pół roku temu była pełna energii. Było jej wszędzie pełno, a śmiech dziewczynki rozbrzmiewał w domu, przedszkolu, na placu zabaw. Złe przyszło nagle. – We wrześniu przy kolacji zauważyłam, że drży jej rączka, przeraziłam się – opowiada Monika Komecka. Rozpoczęły się wizyty u lekarzy. W październiku Lenka trafiła na oddział neurologiczny szpitala dziecięcego w Lublinie. Okazało się, że w mózgu dziewczynki jest guz. – Glejak wielopostaciowy – brzmiała pełna diagnoza.

Dziewczynka z dnia na dzień traciła blask: przestała mówić, lewa strona jej ciała stała się bezwładna. Jednak się nie poddała! – Dzięki rehabilitacji i lekom, które przyjmuje, odzyskała mowę – opowiada przez łzy mama. Stara się przy niej nie płakać, nawet wtedy, gdy po dwóch blokach chemii okazało się, że rak nie ustępuje.

Dobrowolnej wpłaty można dokonać na Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Bank BPH SA, nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: 28001 Komecka Lena, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia oraz przekazując 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: 28001 Lena Komecka.

Więcej informacji o Lence można znaleźć pod linkami: www.pomagamylence.pl oraz www.elementarzmamy.pl/nadzieja-rodzicow-umiera-ostatnia

Bilety na sobotnie spotkanie można kupować poprzez stronę internetową http://startlublin.ticketik.pl/.

Wejściówki będzie można nabyć również w siedzibie klubu przy ulicy Montażowej 16 od 2 lutego (wtorek) do 5 lutego (piątek) w godzinach 8.30-16.

Harmonogram pracy kas w hali Globus wygląda następująco:
4 lutego (czwartek) – kasa nr 1 w godzinach 14-19;
5 lutego (piątek) – kasa nr 1 w godzinach 14-19;
6 lutego (sobota) – wszystkie kasy od godziny 15.

#wszyscynaGlobus #GoStart

Zobacz pozostałe aktualności

Cenna wygrana po strzelaninie
13.04.2024

Pokonujemy PGE Spójnię Stargard

Niezbędnik Kibica na mecz z PGE Spójnią Stargard
12.04.2024

Przeczytajcie, zanim pojawicie się w sobotę na Globusie!

Zespół U15 powalczy w Koszalinie
12.04.2024

Trzymajcie kciuki za podopiecznych trenera Romana Myśliwca!

Starcia z PGE Spójnią w ostatnich sezonach
11.04.2024

Przed nami kolejne spotkanie z tym rywalem!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy