POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Wygrana na zakończenie fazy grupowej

W swoim szóstym meczu fazy grupowej European North Basketball League Polski Cukier Start Lublin pokonał w hali Globus zespół BC Budiwelnyka Kijów. Dla czerwono-czarnych było to piąte zwycięstwo w obecnym sezonie tych międzynarodowych rozgrywek.

W pierwszej kwarcie nasza drużyna miała zdecydowaną przewagę. Podopieczni Artura Gronka górowali nad rywalami praktycznie w każdym elemencie gry, dzięki czemu zbudowali 13-punktową zaliczkę. Jednak z każdą kolejną minutą drugiej odsłony coraz lepiej radzili sobie goście, którzy zniwelowali część strat. Gra stała się bardziej wyrównana, a "Startowcy" schodzili na przerwę z prowadzeniem 46:40.

Po zmianie stron lublinianie wrócili do odpowiedniego rytmu i powiększyli przewagę. Natomiast przyjezdni nieźle dzielili się piłką oraz prezentowali solidną skuteczność w rzutach zza łuku. Po 30 minutach gry czerwono-czarni wygrywali różnicą dziesięciu oczek.

Kibice w hali Globus nie spodziewali się zatem nerwowej końcówki, którą zaserwowano im w minioną sobotę w meczu z Suzuki Arką Gdynia. I choć na pięć minut do ostatniej syreny Mateusz Dziemba i spółka prowadzili tylko sześcioma punktami, to finalnie zwyciężyli czternastoma. Nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i w dobrym stylu zameldował się w kolejnym etapie rozgrywek.

Polski Cukier Start Lublin - BC Budiwelnyk Kijów 82:68 (31:18, 15:22, 20:16, 16:12)

Polski Cukier Start: Cavars 13, DeVoe 12, Krasuski 11, Smith 10, Barnies 10, Pelczar 8, Dziemba 7, Melvin 5, Szymański 6, Walda

BC Budiwelnyk: Ilya 19, Koniev 14, Sandul 13, Burenko 7, Kolchenko 6, Nikitin 5, Khokhonyk 2, Grytsak 2, Safonov, Kabanov, Zaitesv

Sędziowali: M. Proc, O. Dotsenko, A. Kom