POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Wygrana na zakończenie fazy grupowej

W swoim szóstym meczu fazy grupowej European North Basketball League Polski Cukier Start Lublin pokonał w hali Globus zespół BC Budiwelnyka Kijów. Dla czerwono-czarnych było to piąte zwycięstwo w obecnym sezonie tych międzynarodowych rozgrywek.

W pierwszej kwarcie nasza drużyna miała zdecydowaną przewagę. Podopieczni Artura Gronka górowali nad rywalami praktycznie w każdym elemencie gry, dzięki czemu zbudowali 13-punktową zaliczkę. Jednak z każdą kolejną minutą drugiej odsłony coraz lepiej radzili sobie goście, którzy zniwelowali część strat. Gra stała się bardziej wyrównana, a "Startowcy" schodzili na przerwę z prowadzeniem 46:40.

Po zmianie stron lublinianie wrócili do odpowiedniego rytmu i powiększyli przewagę. Natomiast przyjezdni nieźle dzielili się piłką oraz prezentowali solidną skuteczność w rzutach zza łuku. Po 30 minutach gry czerwono-czarni wygrywali różnicą dziesięciu oczek.

Kibice w hali Globus nie spodziewali się zatem nerwowej końcówki, którą zaserwowano im w minioną sobotę w meczu z Suzuki Arką Gdynia. I choć na pięć minut do ostatniej syreny Mateusz Dziemba i spółka prowadzili tylko sześcioma punktami, to finalnie zwyciężyli czternastoma. Nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i w dobrym stylu zameldował się w kolejnym etapie rozgrywek.

Polski Cukier Start Lublin - BC Budiwelnyk Kijów 82:68 (31:18, 15:22, 20:16, 16:12)

Polski Cukier Start: Cavars 13, DeVoe 12, Krasuski 11, Smith 10, Barnies 10, Pelczar 8, Dziemba 7, Melvin 5, Szymański 6, Walda

BC Budiwelnyk: Ilya 19, Koniev 14, Sandul 13, Burenko 7, Kolchenko 6, Nikitin 5, Khokhonyk 2, Grytsak 2, Safonov, Kabanov, Zaitesv

Sędziowali: M. Proc, O. Dotsenko, A. Kom

Zobacz pozostałe aktualności

Promocja biletowa na mecz z Anwilem
27.03.2023
Tylko do godz. 23:59 możecie kupować wejściówki na najbliższy mecz z 20-procentową zniżką!
Drużyna U17 w półfinale Mistrzostw Polski
26.03.2023
Podopieczni Małgorzaty Jurkowskiej pokazali się z bardzo dobrej strony w Kielcach
Trener Gronek po meczu z Legią
25.03.2023
Sprawdźcie, jak nasz szkoleniowiec podsumował mecz 24. kolejki
Ofensywny mecz dla Legii
24.03.2023
Nasza drużyna wróciła na tarczy ze stolicy
Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy