POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów

W poniedziałkowy wieczór nasza drużyna pokonała BC Budiwelnyk Kijów w ostatnim spotkaniu fazy grupowej rozgrywek European North Basketball League. Jak ten mecz ocenił trener Artur Gronek?

- Bardzo cieszy nas to, że wygraliśmy, zakończyliśmy fazę grupową na pierwszym miejscu w tabeli i czeka nas występ w play-offach – przyznał szkoleniowiec Polskiego Cukru Startu Lublin. - Na pewno zawodnikom nie było łatwo zagrać po tylko jednym dniu przerwy, a przecież w sobotę odbył się wymagający mecz ligowy z Suzuki Arką Gdynia. Jeśli chodzi o nasz występ przeciwko Budiwelnykowi, to duże znaczenie w kontekście końcowego wyniku miała męska rozmowa w przerwie w szatni. Zawodnicy zrozumieli, że do osiągania zwycięstw, musimy grać ze wszystkimi rywalami na wysokim poziomie. Jeżeli gramy na 50 lub 80 procent możliwości, to możemy przegrać z każdym przeciwnikiem – dodał.

Już w nadchodzący piątek czerwono-czarnych czeka kolejna rywalizacja. Tym razem "Startowcy" zmierzą się na wyjeździe z BM Stalą Ostrów Wielkopolski w ramach 20. kolejki obecnego sezonu Energa Basket Ligi. Jaki jest plan na to, by pokonać najbliższego rywala po raz drugi w trwającej kampanii? – Przede wszystkim musimy zagrać z dużą pewnością siebie w ataku i nie popełniać strat. Trzeba mieć na uwadze, że zespół z Ostrowa gra kombinowane obrony i zmienia rytm meczu. Bardzo ważne będzie realizowanie z dużą jakością naszych założeń taktycznych. Analizowaliśmy już mecze Stali i wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na przestój po żadnej stronie. To jest przeciwnik, który jest groźny w ofensywie, ale też dobrze zorganizowany w obronie – zakończył trener Gronek.

Zobacz pozostałe aktualności

Promocja biletowa na mecz z Anwilem
27.03.2023
Tylko do godz. 23:59 możecie kupować wejściówki na najbliższy mecz z 20-procentową zniżką!
Drużyna U17 w półfinale Mistrzostw Polski
26.03.2023
Podopieczni Małgorzaty Jurkowskiej pokazali się z bardzo dobrej strony w Kielcach
Trener Gronek po meczu z Legią
25.03.2023
Sprawdźcie, jak nasz szkoleniowiec podsumował mecz 24. kolejki
Ofensywny mecz dla Legii
24.03.2023
Nasza drużyna wróciła na tarczy ze stolicy
Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy