POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Trener Dedek ocenia grę w Memoriale

Przed naszą drużyną ostatnie dni okresu przygotowawczego do sezonu 2017/2018. Czerwono-czarni zakończyli już serię meczów kontrolnych, które rozgrywali przed nadchodzącą ligową kampanią. Podopieczni Davida Dedka mają za sobą łącznie 13 sparingów w trakcie ostatnich pięciu tygodni. W ośmiu z nich zanotowali zwycięstwa.

KOMPLET WYNIKÓW TBV STARTU LUBLIN W MECZACH SPARINGOWYCH PRZED SEZONEM 2017/2018:

23.09 – MKS Dąbrowa Górnicza 69:86 (Lublin)
22.09 – Miasto Szkła Krosno 71:67 (Lublin)
17.09 – Rosa Radom 99:83 (Warka) 
16.09 – Trefl Sopot 94:82 (Warka) 
15.09 – Legia Warszawa 80:90 (Warka)
10.09 – Alyatus Dzukija 66:68 (Litwa)
09.09 – Khimik Yuzhnyi 74:69 (Litwa)
08.09 – Pieno Zvaigzdes 78:93 (Litwa)
03.09 – MKS Dąbrowa Górnicza 78:74 (Dąbrowa Górnicza)
02.09 – Smoki Mińsk 67:60 (Dąbrowa Górnicza)
01.09 – BK JIP Pardubice 83:77 (Dąbrowa Górnicza)
27.08 – Polski Cukier Toruń 82:80 (Toruń)
26.08 – Anwil Włocławek 83:87 (Włocławek)

Próbą generalną przed inauguracją sezonu był VII Memoriał Zdzisława Niedzieli, który w dniach 22-23 września rozegrano na parkiecie lubelskiej hali Globus. W trakcie tego turnieju zanotowaliśmy zwycięstwo nad Miastem Szkła Krosno oraz porażkę z MKS Dąbrowa Górnicza. W obu spotkaniach z powodu kontuzji kolana nie mógł wystąpić nasz rozgrywający James Washington. Amerykanin ma wznowić treningi od poniedziałku.

- W ostatnim sparingu zabrakło nam trochę energii – mówi trener David Dedek. - Było to spowodowane kontuzjami i chorobami niektórych zawodników. Poza tym, absencja Jamesa sprawiła, że nasza gra mocno się zwolniła, a taki styl nam nie odpowiada, ponieważ chcemy grać znacznie szybciej. Michael Gospodarek nie jest w stanie rozgrywać sam przez 40 minut, więc w pewnych fragmentach na "jedynce" grali Chavaughn Lewis, Mateusz Dziemba i Wojtek Czerlonko. Jednak fakt, że wylądowali oni poza swoimi nominalnymi pozycjami zaburzył nam rotację i tempo, a MKS Dąbrowa Górnicza dobrze to wykorzystała. Nie chcemy szukać usprawiedliwień po porażce, ale dostaliśmy dobrą lekcję tuż przed sezonem. Wiemy, co na boisku wykonujemy dobrze, a co trzeba robić inaczej. Mamy teraz kilka dni na dopracowanie pewnych elementów. Na pewno musimy poprawić naszą skuteczność w strefie podkoszowej. Zrobiliśmy również parę błędów w obronie, przez co rywale otrzymywali łatwe zbiórki w ataku. Trzeba nad tym pracować. Ogólnie podczas okresu przygotowawczego zespół wykonał dużo ciężkiej pracy, która powinna procentować w trakcie rozgrywek – dodaje szkoleniowiec czerwono-czarnych.

W drugim meczu Memoriału na boisku pojawił się Darryl Reynolds, który całe piątkowe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. W jakiej formie obecnie znajduje się amerykański center? - Prawdę mówiąc, to w starciu przeciwko dąbrowianom Darryl zagrał na antybiotykach.  Nie powinien wystąpić, ale bardzo chciał pomóc zespołowi i postąpił trochę wbrew zaleceniom lekarskim. Trzeba doceniać taki charakter. Brakowało mu energii i koncentracji, bo zmaga się ostatnio z zapaleniem oskrzeli i to może być dla niego usprawiedliwieniem. Tak jak w każdym naszym zawodniku, pokładamy w Darrylu duże nadzieje, ale trzeba pamiętać, że jest on nowicjuszem, którego czeka pierwszy sezon w zawodowej koszykówce. Na pewno jest to dla niego trochę szok. W trakcie okresu przygotowawczego Reynolds nie był zawodnikiem, który dużo punktował, ale sporo zbierał, natomiast w obronie był groźny na zblokowanych rzutach. W ostatnim meczu grał na połowie swojej energii i zabrakło tego, w czym jest najmocniejszy - kończy trener Dedek.

Zobacz pozostałe aktualności

Cenna wygrana po strzelaninie
13.04.2024

Pokonujemy PGE Spójnię Stargard

Niezbędnik Kibica na mecz z PGE Spójnią Stargard
12.04.2024

Przeczytajcie, zanim pojawicie się w sobotę na Globusie!

Zespół U15 powalczy w Koszalinie
12.04.2024

Trzymajcie kciuki za podopiecznych trenera Romana Myśliwca!

Starcia z PGE Spójnią w ostatnich sezonach
11.04.2024

Przed nami kolejne spotkanie z tym rywalem!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy