POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Trener Dedek: Mamy dobrze zbalansowany skład

Z trenerem Davidem Dedkiem rozmawiamy o zakończonej budowie składu oraz na temat trwających przygotowań przed sezonem 2017/2018.

Transferem Wojciecha Czerlonki klub zamknął kadrę na sezon 2017/2018. Wielu kibiców i ekspertów ocenia obecny skład TBV Startu jako bardzo silny. Pan również musi być zadowolony z letnich nabytków.

Myślę, że udało nam się przed tym sezonem wykonać kawał dobrej roboty na rynku transferowym. Każdy z tych zawodników, których pozyskaliśmy mógł wybrać inny zespół. Zdecydowali się jednak na TBV Start i to świadczy o tym, że klub się rozwija. Idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że boisko zweryfikuje to w pozytywnym sensie w trakcie sezonu ligowego.

Ciężko było namówić do gry w Lubinie Chavaughna Lewisa, który w zeszłym sezonie był jedną z wyróżniających się postaci w całej lidze?

Nie będę zdradzać żadnych szczegółów pertraktacji. Cieszymy się, że dołączy do nas klasowy gracz. To doświadczony zawodnik, który sprawdził się już w Polskiej Lidze Koszykówki. Jest bardzo mocny na penetracji i bardzo dobry w obronie. To dwa główne czynniki, z których będziemy się starali korzystać podczas zbliżającego się sezonu.

Przed panem teraz duże wyzwanie, czyli budowa zespołu na nowo przed kolejnym sezonem. Obecność w składzie ośmiu nowych zawodników zapowiada wiele zmian w sposobie gry.

Na pewno biorąc pod uwagę ilość dokonanych zmian, nie stoimy przed łatwym zadaniem. Mamy jednak pozytywne nastawienie i wierzymy, że praca na treningach przyniesie oczekiwane efekty. Wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba było zbudować polską część drużyny. Wynika to z obowiązujących w lidze przepisów o tym, że na parkiecie musi ciągle znajdować się dwóch Polaków. Dlatego też zaczęliśmy od transferów rodzimych zawodników. Kiedy już ta część zespołu była mniej więcej wyklarowana, zaczęliśmy szukać wzmocnień za granicą. Staraliśmy się podejść do tego w rozsądny sposób. Myślę, że mamy dobrze zbalansowany skład, który mam nadzieję pokaże się z dobrej strony na boisku.

Nad czym głównie pracowaliście na dotychczasowych treningach?

Jak zwykle na tym etapie przygotowań, najwięcej czasu poświęciliśmy na przygotowanie fizyczne. Zaczęliśmy w ostatnim czasie dodawać również elementy taktyki, której w najbliższych tygodniach będzie coraz więcej. Oprócz tego będziemy starać się doszlifować formę fizyczną zawodników.

Wreszcie zaczniecie także rywalizować w meczach towarzyskich.

Zgadza się. Rozpoczynamy bardzo ważną część okresu przygotowawczego, czyli sparingi. Trzeba pamiętać, że to nie są mecze, w których gra się o wynik za wszelką cenę. W takich spotkaniach trzeba próbować rozmaitych kombinacji zawodników na boisku oraz różnych rozwiązań taktycznych w obronie i w ataku. To jest najważniejsze i pod tym kątem podchodzimy do gier kontrolnych.

Zobacz pozostałe aktualności

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów
07.02.2023

Szkoleniowiec ocenił poniedziałkową rywalizację w ENBL oraz opowiedział o najbliższym spotkaniu ligowym

Wygrana na zakończenie fazy grupowej
06.02.2023

Nasza drużyna jest wciąż niepokonana w rozgrywkach ENBL w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Budiwelnykiem Kijów
06.02.2023

Już dziś ponownie widzimy się w hali Globus! Sprawdźcie zbiór ważnych informacji

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli
06.02.2023

Dziś o godzinie 19:00 gramy z Budiwelnykiem Kijów w ENBL!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy