Aktualności

Nowa umowa Kuby Karolaka

Karolak_kontrakt_1

Dwukrotny mistrz Polski, srebrny i brązowy medalista naszego kraju. Zdobywca Pucharu i dwóch Superpucharów Polski. Jeden z najlepszych lubelskich koszykarzy ostatnich lat zostaje na dłużej w rodzinnym mieście! Jakub Karolak podpisał nowy kontrakt z Polskim Cukrem Startem Lublin.

Kuba urodził się 26 września 1993 roku w Lublinie. Aktualnie mierzy 196 cm wzrostu i może z powodzeniem grać zarówno na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Swoją seniorską karierę rozpoczął w lubelskim Novum, z którego trafił do MKS Dąbrowa Górnicza w wieku 19 lat. W 2013 roku przeniósł się natomiast do PGE Turowa Zgorzelec. 12 miesięcy później po raz pierwszy w karierze wywalczył mistrzostwo Polski. Drugi złoty medal zawisł na jego szyi w 2022 roku, w barwach WKS Śląska Wrocław. Ponadto występował w Treflu Sopot, Legii Warszawa i Anwilu Włocławek. Ogółem na swoim koncie ma 307 meczów w Orlen Basket Lidze. Ogromne doświadczenie zebrał także w europejskich pucharach oraz młodzieżowych reprezentacjach Polski. W pierwszym zespole narodowym zaliczył jak dotąd dwa spotkania.

W poprzednim sezonie Karolak zagrał w naszej drużynie w 28 ligowych kolejkach, notując przy tym średnio 8.1 pkt na mecz. Natomiast w siedmiu konfrontacjach na poziomie European North Basketball League rzucał 5.6 pkt na spotkanie. W kolejnych meczach w czerwono-czarnych barwach zobaczymy go jesienią.

Nowa umowa będzie obowiązywać przez dwa nadchodzące sezony. Cieszymy się, że zostajesz w domu, Kuba!

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
KGSSponsor Tytularny
Polski CukierSponsor Tytularny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy