Aktualności

Koniec kontraktu trenera Gronka

Gronek_podziękowanie_2

Wraz z końcem maja wygaśnie kontrakt dotychczasowego trenera pierwszego zespołu Artura Gronka. Klub nie przedstawi szkoleniowcowi nowej oferty, co oznacza zakończenie współpracy.

Podczas ostatnich dwóch sezonów Artur Gronek prowadził naszą drużynę w 60 meczach ligowych, w których zanotował 27 wygranych i 33 porażki. Ponadto pod jego wodzą czerwono-czarni zagrali w czterech spotkaniach Pucharu Polski, docierając do jego finału w 2023 roku. Za kadencji trenera pochodzącego z Warszawy Polski Cukier Start Lublin wystąpił także w 17 konfrontacjach European North Basketball League (bilans 11 zwycięstw oraz sześć przegranych). W kampanii 2022/23 nasza drużyna zdobyła w tych międzynarodowych rozgrywkach brązowy medal.

Dziękujemy trenerowi Gronkowi za jego pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze. O wyborze nowego szkoleniowca poinformujemy wkrótce. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
KGSSponsor Tytularny
Polski CukierSponsor Tytularny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy