POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Liczby Startu (6)

Nick Kellogg w ligowej czołówce przechwytujących, Grzegorz Małecki i Rob Poole z rekordami sezonu oraz odrobiona 17-punktowa strata do AZS Koszalin. Co nam jeszcze mówią liczby? Zapraszamy do statystycznego podsumowania sobotniego starcia.

1 – Grzegorz Małecki po raz pierwszy w sezonie znalazł się w wyjściowej piątce Startu. Jest 9 zawodnikiem w kadrze drużyny, który tego dokonał.

2 – Początek spotkań nie należy do mocnych stron Startu. Przeciwko AZS czerwono-czarni w początkowych 5 minutach rzucili zaledwie 2 oczka – gorzej w tym przedziale czasowym było tylko z Polpharmą Starogard Gdański (0 pkt w 5 minut na starcie meczu).

3 – Trzecia kwarta wydaje się być ulubioną Startu w obecnym sezonie – w żadnej tak często nie wygrywamy. Przeciwko AZS dokonaliśmy tego po raz 4 w trwających rozgrywkach. Zdecydowanie najgorzej wiedzie się nam w decydujących odsłonach – w nich tylko raz zremisowaliśmy, a 5 razy musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.

4 – Tyle przechwytów zanotował Nick Kellogg (na zdjęciu z piłką) – to jego rekord sezonu. Amerykanin ma ich już łącznie 13 i plasuje się w tym elemencie w ligowej czołówce.

9 – Po raz drugi w sezonie nie wyszliśmy w jednej kwarcie z 10 punktów. Ostatnią odsłonę meczu z AZS przegraliśmy 9:26 (przed tygodniem z Asseco przegraliśmy z kolei pierwszą część 9:15).

14 – Rob Poole przeciwko AZS miał 14 punktów, co jest jego najlepszym osiągnięciem w Tauron Basket Lidze.

15 – Grzegorz Małecki rzucił 15 punktów, co jest jego rekordem sezonu.

17 – AZS w drugiej kwarcie prowadził już 31:14, jednak czerwono-czarnym udało się odrobić 17-punktową stratę i pod koniec trzeciej części gry prowadzili nawet 6 oczkami (51:45). Od tego momentu goście zanotowali jednak serię 13:0.

19 – Tyle punktów rzucili zmiennicy Startu przeciwko AZS. To drugi najgorszy wynik w obecnym sezonie – przeciwko Asseco Gdynia zawodnicy wchodzący z ławki mieli zaledwie 13 oczek.

30 – Tyle punktów mniej od rywala rzuciliśmy po rzutach spod kosza. Start miał w taki sposób 16 oczek, AZS – aż 46.

32 – Start zebrał 32 piłki przeciwko AZS, jednak to koszalinianie byli zdecydowanie lepsi w tym elemencie gry – mieli 15 zbiórek więcej (47).