POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (21)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z AZS w Koszalinie.

1 – Po raz pierwszy w sezonie na parkiecie zabrakło Marcina Salamonika. Nasz podkoszowy ma kłopot z plecami i dochodzi do siebie, by móc wesprzeć zespół w ważnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Zdrowia „Sali”!

4 – Jeśli Adam Myśliwiec wychodzi na parkiet w Tauron Basket Lidze, za każdym razem kończy mecz z punktami. Przeciwko AZS zagrał po raz 4. w sezonie – w Koszalinie miał 2 oczka.

5 – Paweł Kowalski po raz pierwszy w karierze zagrał w wyjściowej piątce w meczu Tauron Basket Ligi. „Kowal” z kapitańską opaską na koszulce rzucił 5 punktów, co jest jego rekordem w ekstraklasie. Zbierając 2 piłki wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w TBL.

6 – Marko Popović ostatnio ma problemy ze skutecznością, ale próbuje pomóc kolegom w inny sposób. Przeciwko AZS miał 6 asyst (wyrównanie rekordu sezonu) oraz 7 zbiórek (więcej niż w 5 poprzednich spotkaniach łącznie). Do tego dwukrotnie przechwycił piłkę.

7 – Nick Kellogg oddał celny rzut za 3 w siódmym kolejnym spotkaniu i do wyrównania rekordu Bryona Allena z poprzedniego sezonu brakuje mu jednego meczu. Amerykanin w Koszalinie miał 13 oczek – dwucyfrowe zdobycze punktowe osiągnął po raz pierwszy od starcia z PGE Turów Zgorzelec.

8 – Grzegorz Małecki w Koszalinie zebrał 8 piłek – to jego rekord sezonu. Dodatkowo rzucił 10 pkt (ósmy raz dwucyfrowe zdobycze w sezonie) i osiągnął eval 16 (trzeci wynik w bieżącej kampanii).

13 – Rob Poole po raz trzynasty w sezonie wyszedł w wyjściowej piątce Startu. Amerykanin ostatnio nie może się jednak przełamać – od początku roku rzucił tylko 10 pkt. W Koszalinie zagrał niespełna 5 minut, ale nie trafił do kosza.

16 – Alan Czujkowski i Jarosław Trojan rzucili po 16 pkt. Dla Alana to drugi wynik w barwach Startu w Tauron Basket Lidze (rekord ustanowił w poprzednim sezonie w meczu ze Stelmetem Zielona Góra – 19 pkt). Dla Jarka 16 oczek to wyrównanie najlepszego osiągnięcia w obecnych rozgrywkach.

25 – Czerwono-czarni rzucili w ostatniej ćwiartce 25 pkt, co jest trzecim wynikiem w obecnym sezonie, jeśli chodzi o pojedynczą kwartę (29 pkt było ze Stelmetem, 27 z Polpharmą). Jednocześnie wygrana Startu w ostatniej odsłonie była czwartym takim przypadkiem w trwających rozgrywkach.

38 – Koszykarze Startu zebrali 38 piłek, co jest ich najlepszym osiągnięciem w tym roku.

41 – Po trzech meczach ze skutecznością za 3 poniżej 40%, czerwono-czarni przekroczyli tę barierę w Koszalinie. Wyniosła ona 41,3% (piąty raz w sezonie powyżej 40%). Skuteczność z gry przeciwko AZS wyniosła 41,2% i tylko 5 razy w obecnym sezonie była lepsza.

76 – Start rzucił w Koszalinie 76 punktów (średnia w sezonie: 67,1 pkt/mecz). Lepiej pod tym względem w meczu wyjazdowym było tylko w Kaliszu przeciwko BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – 79 pkt.

100 – Jan Grzeliński oddał 1 rzut za 3 i trafił – dzięki temu miał idealną skuteczność w tym elemencie (100%). To pierwszy celny kosz Janka zza łuku od spotkania z Anwilem Włocławek (8 stycznia).

Zobacz pozostałe aktualności

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów
07.02.2023

Szkoleniowiec ocenił poniedziałkową rywalizację w ENBL oraz opowiedział o najbliższym spotkaniu ligowym

Wygrana na zakończenie fazy grupowej
06.02.2023

Nasza drużyna jest wciąż niepokonana w rozgrywkach ENBL w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Budiwelnykiem Kijów
06.02.2023

Już dziś ponownie widzimy się w hali Globus! Sprawdźcie zbiór ważnych informacji

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli
06.02.2023

Dziś o godzinie 19:00 gramy z Budiwelnykiem Kijów w ENBL!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy