POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Chavaughn Lewis zawodnikiem TBV Startu Lublin

Chavaughn Lewis będzie w sezonie 2017/2018 bronił barw TBV Startu Lublin. Nowy rzucający pochodzi z Ameryki i ma 196 cm wzrostu. Kibicom Polskiej Ligi Koszykówki znany jest z występów w Czarnych Słupsk w poprzednich rozgrywkach. 24-latek był wiodącą postacią zespołu z Pomorza i doprowadził ją do półfinału ligi. Na parkiecie przebywał średnio ponad 29 minut na mecz, notując przy tym 14,6 punktu, 4,6 zbiórki oraz 4,9 asysty.

Lewis jest absolwentem uczelni Marist College. Przed występami w Polsce grał w litewskim Juventusie Uciana. W trakcie swojej kariery reprezentował również Philadelphię 76ers i Detroit Pistons w trakcie letniej ligi NBA.

Amerykański rzucający jest już siódmym zawodnikiem jaki tego lata zasilił szeregi czerwono-czarnych. Wcześniej umowy z naszym klubem podpisali skrzydłowi Marcin Dutkiewicz i Uroš Mirković, rozgrywający Michael Gospodarek i James Washington oraz środkowi Roman Szymański i Darryl Reynolds.

(fot. Andrzej Romański / plk.pl)

Zobacz pozostałe aktualności

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów
07.02.2023

Szkoleniowiec ocenił poniedziałkową rywalizację w ENBL oraz opowiedział o najbliższym spotkaniu ligowym

Wygrana na zakończenie fazy grupowej
06.02.2023

Nasza drużyna jest wciąż niepokonana w rozgrywkach ENBL w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Budiwelnykiem Kijów
06.02.2023

Już dziś ponownie widzimy się w hali Globus! Sprawdźcie zbiór ważnych informacji

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli
06.02.2023

Dziś o godzinie 19:00 gramy z Budiwelnykiem Kijów w ENBL!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy