Aktualności

Nowość w ORLEN Basket Lidze

Od nadchodzącego sezonu w ORLEN Basket Lidze zostanie wprowadzony system play-in. To oznacza, że walka o play-offy będzie jeszcze ciekawsza.

Play-in to dodatkowe spotkania o awans do fazy play-off. Nic nie zmienia się dla najlepszych sześciu drużyn sezonu zasadniczego - one będą miały zagwarantowany ćwierćfinał ORLEN Basket Ligi. Ekipy z miejsc 7-10 powalczą jednak w nowym formacie.

Drużyna, która zajmie siódme miejsce po sezonie zasadniczym, rozegra dodatkowe spotkanie z ekipą z ósmej lokaty. Zwycięzca tej pary zapewnia sobie awans do play-off. Przegrany walczy dalej!

 

Dodatkowy mecz dotyczyć będzie też pary złożonej z drużyn z dziewiątego i dziesiątego miejsca. Zwycięzca zagra jeszcze jedno, decydujące o awansie do play-off spotkanie - właśnie z ekipą, która przegrała rywalizację drużyn z miejsc 7-8. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w halach drużyn wyżej rozstawionych. 

Staramy się wzorować na najlepszych. System play-in został doskonale przyjęty przez kibiców i zawodników zarówno w NBA, jak i w Eurolidze. ORLEN Basket Liga w ostatnich latach była niezwykle zacięta, o awansie do play-off decydowały często pojedyncze spotkania. Play-in sprawi, że będzie… jeszcze ciekawiej! Warto będzie przez cały sezon walczyć o każde zwycięstwo - podkreśla Łukasz Koszarek, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki SA.

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
KGSSponsor Tytularny
Polski CukierSponsor Tytularny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy