Aktualności

Łukasz Jagoda trenerem drugiego zespołu

Jagoda_trener

Nowym trenerem Startu II Lublin został Łukasz Jagoda, który związał się z naszym klubem dwuletnią umową. Witamy ponownie w czerwono-czarnych barwach!

Jagoda urodził się 27 stycznia 1979 roku w Lublinie. W przeszłości występował na pozycji rozgrywającego w Starcie, a także w lubelskim AZS-ie oraz zespołach ze Starogardu Gdańskiego, Pruszkowa czy Słupska. Na swoim koncie ma brązowe medale mistrzostw Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej realizował się w wielu dziedzinach życia. Pracował, m.in. jako tłumacz Cezarego Trybańskiego oraz trener przygotowania indywidualnego w drużynie Memphis Grizzlies z NBA. 

Aktualnie nowy szkoleniowiec naszego drugiego zespołu jest w trakcie kursu w Szkole Trenerów PZKosz na najwyższą trenerską licencję A. Ostatnie lata spędził, szkoląc młodzież w AZS UMCS Lublin i Lubliniance. W drugim z wymienionych klubów prowadził, m.in. drużynę w kategorii U16 w międzynarodowych rozgrywkach European Youth Basketball League.

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
KGSSponsor Tytularny
Polski CukierSponsor Tytularny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy