Aktualności

Filip Put zagrał w Reprezentacji

WhatsApp Image 2024-05-03 at 17.50.14

Filip Put wrócił do Polski ze zgrupowania kadry PZKosz 3x3 w Nowym Sadzie. Nasz zawodnik przebywał z zespołem narodowym od 30 kwietnia do 6 maja i wziął udział w sparingach z serbską drużyną Liman oraz reprezentacją Madagaskaru.

- W ostatnich dwóch-trzech sezonach regularnie dołączałem do zespołu narodowego w okresie wakacyjnym. W zeszłym roku wystąpiłem w eliminacjach mistrzostw Europy i widocznie trener Piotr Renkiel nadal coś we mnie widzi, skoro otrzymałem kolejne powołanie - mówił Put przed wyjazdem na zgrupowanie.

Oprócz naszego skrzydłowego w Serbii trenowali:
Adrian Bogucki (Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia)
Błażej Czerniewicz (MKKS Żak Koszalin)
Grzegorz Kamiński (Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia)
Filip Matczak (Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia)
Szymon Rduch (Lotto 3x3 Warszawa)
Michał Samsonowicz (Tauron GTK Gliwice)
Przemysław Zamojski (Lotto 3x3 Warszawa)

W dniach 16-19 maja kadra 3x3 weźmie udział w kwalifikacjach olimpijskich w Debreczynie na Węgrzech. Rywalizować w turnieju będzie 16 drużyn, a trzy najlepsze wywalczą awans na Igrzyska w Paryżu. Imprezę w stolicy Francji zaplanowano w terminie 26 lipca-11 sierpnia.

- Kwalifikacje będą bardzo ciężkie, ale ewentualny awans na Olimpiadę byłby czymś wielkim dla kadry narodowej. Dlatego szczęśliwcy, którzy pojadą na nadchodzący turniej, będą mieć przed sobą duże wyzwanie - stwierdził Put.

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
KGSSponsor Tytularny
Polski CukierSponsor Tytularny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy