Aktualności

Cenna wygrana po strzelaninie

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali PGE Spójnię Stargard w meczu 28. kolejki obecnego sezonu w hali Globus. Dla czerwono-czarnych była to szesnasta wygrana w trwających rozgrywkach, która pozwoliła przeskoczyć w tabeli sobotniego przeciwnika. 

Obie drużyny grały w tym spotkaniu falami. Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, w drugiej zdecydowanie lepiej zaprezentowali się przyjezdni, którzy do przerwy prowadzili 64:58. Po zmianie stron "Startowcy" odrobili straty z nawiązką, a wynik był sprawą otwartą właściwie do ostatnich sekund. Finalnie zwycięstwo pozostało w Lublinie, dzięki czemu podopieczni trenera Artura Gronka znacząco przybliżyli się do zagwarantowania sobie gry w nadchodzącej fazie play-off.

Do końca sezonu regularnego pozostały dwie kolejki. W najbliższy czwartek lublinianie zagrają na wyjeździe z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski, natomiast 27 kwietnia do hali Globus przyjedzie Legia Warszawa.

Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 110:108 (36:27, 22:37, 26:17, 26:27)

Polski Cukier Start: O'Reilly 37, Gabrić 27, Durham 21, Karolak 13, Benson 6, Szymański 4, Wade 2, Szymkiewicz, Pelczar, Put 

PGE Spójnia: Daniels 19, Stein 18, Grudziński 16, Simons 15, Gruszecki 12, Brown Jr. 11, Langović 7, Gordon 6, Łapeta 4, Kowalczyk

Sędziowali: Marcin Kowalski, Michał Chrakowiecki, Paweł Pacek

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
KGSSponsor Tytularny
Polski CukierSponsor Tytularny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy