POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Zielona Góra zdobyta

W meczu 25. kolejki obecnego sezonu nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Enea Stelmet Zastalem Zielona Góra. Dla Polskiego Cukru Startu było to czternaste zwycięstwo w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania był wyrównany i po 10 minutach rywalizacji to czerwono-czarni mieli oczko przewagi. W trakcie następnej kwarty lepszą skutecznością popisali się gospodarze, dzięki czemu schodzili na dużą przerwę z prowadzeniem 50:46.

Po zmianie stron trwała zacięta rywalizacja, a drużyny walczyły niemal cios za cios. Miejscowi przystępowali do ostatniej ćwiartki, prowadząc 72:69. Ostatecznie jednak wygrana pojechała do Lublina, po znakomitej czwartej partii w wykonaniu "Startowców", którzy podczas końcowych sześciu minut rzucili aż 27 punktów.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy w sobotę, 30 marca. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się w hali Globus z Dzikami Warszawa. Bilety na to spotkanie są dostępne TUTAJ.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Polski Cukier Start Lublin 91: 103 (24:25, 26:21, 22:23, 19:34)

Enea Stelmet Zastal: Kołodziej 25, Hall 20, English 14, Rakocević 8, Horne 7, Woroniecki 6, Musić 6, Kikowski 3, Lewandowski 2, Wójcik

Polski Cukier Start: O'Reilly 23, Benson 22, Gabrić 19, Durham 13, Szymkiewicz 9, Karolak 8, Wade 6, Put 3, Szymański, Pelczar

Sędziowali: T. Trawicki, M. Maliszewski, M. Koralewski