Trener Gronek po wygranej w hali CRS

Za nami zwycięstwo w Zielonej Górze. Jak wygraną z Enea Stelmet Zastalem podsumował trener Artur Gronek?

– Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Zespół z Zielonej Góry pokazał się z dobrej strony w poprzedniej kolejce, pokonując rywala z najlepszym bilansem w lidze, czyli Anwil Włocławek. W meczu z nami także zaprezentowali dużą jakość po obu stronach parkietu oraz dużą pewność siebie każdego gracza. Gratulacje dla nas za to spotkanie. Każde zwycięstwo jest na wagę złota przy takim ścisku w tabeli. W przypadku porażki mogliśmy mieć bilans 13-12, a tak mamy 14-11 i z tego się cieszymy. Jeżeli chodzi o detale i sprawy koszykarskie, to w pierwszej połowie popełniliśmy dużo błędów, notowaliśmy sporo strat. Oddaliśmy gospodarzom aż 18 punktów z szybkiego ataku. W naszej ofensywie szwankowała skuteczność z gry, a przede wszystkim selekcja rzutów. Mało też dzieliliśmy się piłką i zmieniliśmy to po przerwie. W każdym meczu potrzebny jest dodatkowy impuls i myślę, że tym razem dał go nam Tomislav Gabrić. Jestem zadowolony z ostatnich siedemnastu minut i to był dobry fragment tego spotkania. W drugiej połowie chcieliśmy też zaatakować pewnych zawodników w defensywie, co niestety wcześniej nam nie wychodziło. Mamy bardzo dobrze przygotowany scouting przez trenera Woźniaka i było dwóch graczy, których chcieliśmy zaatakować jeżeli chodzi o pick 'n'roll i pick 'n'pop w sytuacji z "czwórką", w dobrym spacingu. Kiedy Liam O'Reilly wszedł na boisko, to mogło zadziałać z tego względu, że otwieraliśmy zawodnika na tę samą stronę, gdzie w narożniku stał strzelec. Jeśli "na górze" jest jakiś błąd, to pomoc jest ograniczona przy obronie picka, a Gabrić się nie zastanawia. Bardzo się cieszę, że on "wrócił", bo w ostatnich dwóch-trzech meczach nie wyglądał optymalnie. To było ważne dla jego pewności siebie – podsumował szkoleniowiec.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy w sobotę, 30 marca. Wówczas czerwono-czarni zmierzą się w hali Globus z Dzikami Warszawa. Bilety na to spotkanie są dostępne TUTAJ.