Zwycięstwo po dreszczowcu

Polski Cukier Start Lublin pokonał w meczu 19. kolejki obecnego sezonu Energa Basket Ligi zespół Suzuki Arki Gdynia. Dla czerwono-czarnych była to siódma wygrana w rozgrywkach.

Po pierwszej kwarcie nasza drużyna prowadziła różnicą sześciu punktów. Lublinianie napędzali się szybkimi atakami, mocną obroną i umiejętnie dzielili się piłką. W trakcie drugiej z partii podopieczni Artura Gronka mieli już nawet 10 oczek przewagi, ale ostatecznie na dużą przerwę zeszli z prowadzeniem 36:32. Wynik można uznać za sprawiedliwy, ponieważ obie drużyny miały lepsze i słabsze okresy gry, toczyły wyrównaną walkę na tablicach oraz notowały podobną skuteczność rzutową.

Po 30 minutach rywalizacji wypracowana zaliczka powiększyła się o punkcik. "Startowcy" rozpoczynali więc ostatnią partię przy wyniku 59:54 na swoją korzyść. Zacięta konfrontacja trwała do samego końca. W ostatnich sekundach więcej zimnej krwi zachowali czerwono-czarni i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa po dreszczowcu.

Polski Cukier Start Lublin - Suzuki Arka Gdynia 72:71 (22:16, 14:16, 18:17, 18:22)

Polski Cukier Start: Smith 30, Melvin 16, Dziemba 10, DeVoe 6, Cavars 6, Szymański 2, Pelczar 2, Krasuski, Barnies

Suzuki Arka: Fenner 24, Wade 17, Bogucki 9, Wołoszyn 8, Musić 5, Hrycaniuk 4, Wilczek 2, Sewioł 2, Janiec