POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Znamy uczestników XIII Memoriału Zdzisława Niedzieli

W dniach 1-2 września w hali Globus odbędzie się XIII Memoriał Zdzisława Niedzieli. W turnieju wezmą udział koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin oraz trzech innych klubów reprezentujących Orlen Basket Ligę.

Poza zespołem czerwono-czarnych w imprezie wystąpią warszawskie Dziki, stołeczna Legia, a także MKS Dąbrowa Górnicza. Harmonogram spotkań zostanie zaprezentowany pod koniec sierpnia.

Memoriał Zdzisława Niedzieli organizowany jest cyklicznie od 2011 roku. Turniej ma na celu upamiętnienie legendarnego trenera naszej drużyny, który jako pierwszy w historii awansował ze Startem do najwyższej klasy rozgrywkowej, a w latach 1965, 1979 i 1980 poprowadził go do brązowych medali mistrzostw Polski. Na swoim koncie miał także sukcesy z zespołami juniorskimi oraz kobiecym. Za swoje osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką zasłużonego dla miasta Lublina.

Tegoroczna edycja Memoriału przypada na 70-lecie istnienia naszego klubu. Więcej szczegółów na temat obchodów jubileuszu przedstawimy wkrótce.

Zobacz pozostałe aktualności

Zmiany w kalendarzu ENBL
25.11.2023

Mamy nowego grupowego przeciwnika oraz zagramy w innych terminach

Komentarze po meczu 10. kolejki (wideo)
27.11.2023

Zobaczcie nagranie konferencji prasowej

Enea Stelmet Zastal wygrał w hali Globus
26.11.2023

Ekipa z Zielonej Góry zwyciężyła w meczu 10. kolejki

Niezbędnik Kibica na mecz z Enea Stelmet Zastalem
26.11.2023

Przeczytajcie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy