Zdecydowała ostatnia sekunda

TBV Start Lublin minimalnie przegrał pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2017/2018. Pomimo zaciętego boju i równorzędnej walki przez 40 minut, czerwono-czarni wrócili ze Słupska na tarczy.

W trakcie całej konfrontacji żaden z zespołów nie był w stanie znacząco odskoczyć punktowo rywalowi. Rezultat najczęściej oscylował wokół remisu, a przewagi jednej bądź drugiej strony były minimalne. Po pierwszej kwarcie oczko więcej na swoim koncie miał TBV Start. Do przerwy 45:44 prowadzili gospodarze. Z kolei po 30 minutach było 62:62.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze, bez chwili wytchnienia. Na cztery sekundy przed końcem meczu, "Startowcy" prowadzili dwoma punktami za sprawą celnego rzutu Chavaughna Lewisa. Jednak o ostatecznym rezultacie zadecydowała skuteczna "trójka" Dominica Artisa, oddana równo z syreną. Amerykański rozgrywający napsuł naszej drużynie sporo krwi i zanotował w niedzielnym meczu łącznie 31 punktów, 7 zbiórek i 9 asyst. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również grający na pozycji środkowego C.J. Aiken. Zawodnik z USA zakończył zawody z double-double (24 pkt, 12 zb). Duet ze Stanów wspierał ponadto doświadczony Litwin Mantas Cesnauskis.

Natomiast w szeregach lubelskiego zespołu najskuteczniejszym zawodnikiem - tak jak przeciwko PGE Turowowi Zgorzelec - był Chavaughn Lewis, który do 21 punktów dołożył 10 zbiórek i 3 asysty. Nasz rzucający po raz kolejny znakomicie współpracował z Jamesem Washingtonem oraz Urošem Mirkoviciem. W Słupsku bardzo aktywny był także Roman Szymański, który zakończył rywalizację z dwucyfrowym dorobkiem oczek.

Czarni Słupsk - TBV Start Lublin 89:88 (21:22, 24:22, 17:18, 27:26)

Czarni: Dominic Artis 31, C.J. Aiken 24, Mantas Cesnauskis 15, Justin Watts 6, Daniel Wall 3, Łukasz Bonarek 3, Łukasz Seweryn 3, Lauris Blaus 2, Piotr Stelmach 2.

TBV Start: Chavaughn Lewis 21, James Washington 18, Uros Mirković 16, Roman Szymański 10, Michael Gospodarek 8, Marcin Dutkiewicz 8, Mateusz Dziemba 4, Wojciech Czerlonko 2, Darryl Reynolds 1, Bartosz Ciechociński 0, Bartłomiej Pelczar 0.