Zadecydowała druga kwarta

Start Lublin przegrał z Polskim Cukrem Toruń 63:96 w ostatnim meczu w tym sezonie na Globusie. O porażce czerwono-czarnych zadecydowała druga kwarta, w której goście zagrali wręcz koncertowo, wygrywając tę odsłonę aż 34:11.

Początek należał do przyjezdnych. Przy 6:0 dla torunian Michał Sikora poprosił o czas i przerwa przyniosła skutek, bo za chwilę był już remis 6:6. Od tego momentu trwała wyrównana walka, a trójka Alana Czujkowskiego ustaliła wynik pierwszej kwarty (16:16).

Druga odsłona to pokaz siły Polskiego Cukru. Po celnym rzucie wolnym Czujkowskiego w 13. minucie przegrywaliśmy jedynie 20:23, ale goście w 4 minuty zdobyli 18 pkt z rzędu (zrobiło się 20:41) i w zasadzie rozstrzygnęli losy spotkania.

Torunianie w drugiej połowie mogli kontrolować przebieg meczu, a nasz trener w ostatniej kwarcie dał pograć m.in. Adamowi Myśliwcowi czy Wojciechowi Hałasowi. „Lubelska Ferajna” podziękowała za sezon każdemu koszykarzowi Startu, gromkie brawa zebrały także dziewczyny z UDS Cheerleaders.

Sezon na Globusie kończymy bilansem 3-13. Przed czerwono-czarnymi jeszcze dwa wyjazdowe spotkania – z Polpharmą Starogard Gdański i Anwilem Włocławek.

Start Lublin – Polski Cukier Toruń 63:96 (16:16, 11:34, 16:18, 20:28)
Start: Popović 9 (2 as), Salamonik 7 (5 zb), Jeftić 7, Kellogg 7 (1x3, 8 zb, 2 przechwyty), Małecki 6 (4 zb) – Grzeliński 8 (5 as, 3 zb), Ciechociński 5, Myśliwiec 4 (1 blok), Czujkowski 4 (1x3, 3 zb, 1 blok), Kowalski 4 (1x3), Trojan 2, Hałas.
Polski Cukier: Kornijenko 14 (2x3, 6 zb, 3 bloki), Gibson 14 (2x3), Michalak 11 (1x3, 5 zb, 4 as, 2 przechwyty), Wiśniewski 7 (1x3, 3 as), Milošević 3 – Cummings 18 (3 zb), Śnieg 12 (5 zb, 4 przechwyty, 3 as), Perka 7 (1x3, 5 zb), Sulima 4 (10 zb), Michalski 3 (1x3), Bochno 3 (1x3), Denison.
Sędziowali: Marek Maliszewski, Robert Zieliński, Marcin Bieńkowski.