POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Zabójczy start, fatalna końcówka

Nie udał się Dušanowi Radoviciowi debiut na trenerskiej ławce Startu Lublin. Czerwono-czarni ulegli Treflowi Sopot 66:72, chociaż po 20 minutach prowadzili 9 oczkami. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Marcin Salamonik – 18.

Start rozpoczął znakomicie. Szybko objął prowadzenie 11:0, a za chwilę było 14:4. W tym czasie bardzo dobrze grał „Sali” (na zdjęciu), który trafił dwie trójki i po niespełna 6 minutach miał 8 punktów na swoim koncie. Po celnym rzucie Pawła Kowalskiego, 53 sekundy przed końcem pierwszej odsłony prowadziliśmy 22:11. Gospodarze zdołali odrobić jeszcze 5 oczek, ale po 10 minutach wygrywaliśmy 22:16.

W zespole gospodarzy bardzo dobrze grał Piotr Śmigielski (19 pkt w całym spotkaniu), były zawodnik Startu. Obrońca Trefla rzucił 5 punktów z rzędu na starcie drugiej odsłony i gospodarze tracili do nas tylko jedno oczko. Dwa punkty Roba Poole’a oraz dwie trójki Nicka Kellogga pozwoliły znów odskoczyć na bezpieczny dystans (30:21). W 19. minucie było już nawet 44:30. Miejscowi w minutę rzucili 5 oczek, ale to Start schodził do szatni z 9-punktowym prowadzeniem (44:35).

W połowie trzeciej ćwiartki Trefl ponownie doszedł naszą drużynę na dystans 1 pkt, a 2,5 minuty przed jej końcem po raz pierwszy w meczu wyszedł na prowadzenie (53:51). 2 punkty różnicy zapowiadały emocje przed ostatnią odsłoną.

Jeszcze 5 minut przed końcem spotkania prowadziliśmy 62:61, jednak nie trafialiśmy spod kosza, mnożyły się straty, przegrywaliśmy walkę pod tablicami i to sopocianie odskoczyli na 70:62. Nie byliśmy już w stanie nawiązać walki.

Przed naszymi koszykarzami tym razem wyjazd do Kutna, gdzie 23 grudnia zagramy z Polfarmeksem (początek o godzinie 18).

Trefl Sopot – Start Lublin 72:66 (16:22, 19:22, 20:9, 17:13)
Trefl: Duren 11 (7 as, 4 zb, 3 przechwyty), Majok 10 (11 zb, 2 bloki), Kulka 9 (1x3), Dutkiewicz 5 (6 zb), Bilinovac 4 (1x3) – Śmigielski 19 (1x3), Sikora 4 (4 zb), Stefanik 3 (1x3), Kolenda 3 (1x3), Dzierżak 2, Stefański 2 (4 zb).
Start: Salamonik 18 (4x3, 4 zb), Poole 13 (3x3), Trojan 10 (10 zb, 3 bloki), Kellogg 10 (2x3, 5 zb, 5 as), Małecki 7 (1x3, 4 as, 2 przechwyty) – Chumakov 6, Kowalski 2, Grzeliński (3 as, 2 przechwyty), Czujkowski, Ciechociński.