POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Za nami pierwszy letni sparing

Serię meczów kontrolnych przed sezonem 2017/2018 rozpoczęliśmy we Włocławku, gdzie ponieśliśmy nieznaczną porażkę w Hali Mistrzów z miejscowym Anwilem.

Dla TBV Startu Lublin było to pierwsze spotkanie towarzyskie w okresie przygotowawczym. Natomiast dla "Rottweilerów" już trzecie. Rywalizacja była bardzo zacięta i żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć znaczącej przewagi w dłuższym okresie gry.

W szeregach czerwono-czarnych z bardzo dobrej strony zaprezentował się sprowadzony latem z King Szczecin Marcin Dutkiewicz. 31-latek świetnie radził sobie w rzutach z dystansu. Warto odnotować także wysoką dyspozycję Jamesa Washingtona, który zagrał przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny.

We Włocławku nie wystąpił natomiast Chavaughn Lewis. Amerykański rzucający dołączy do zespołu prowadzonego przez Davida Dedka w ciągu najbliższych dni.

- Myślę, że jak na pierwszy mecz, to zagraliśmy poprawnie - mówi Mateusz Dziemba, który zdobył 14 punktów. - Mimo niektórych niewymuszonych błędów, możemy być z siebie zadowoleni. Teraz musimy pracować nad tym, żeby dopieszczać szczegóły w zagrywkach i trzymać się założeń przedmeczowych. Wiadomo, że brakuje nam jeszcze zgrania, bo większość chłopaków jest nowa, ale od tego są sparingi, by zmniejszyć liczbę błędów i nieporozumień do minimum. Da się zauważyć, że nasz skład jest obiecujący, natomiast Anwil jeszcze buduje drużynę i widać, że będzie groźny w lidze. My skupiamy się na sobie i chcemy poprawiać pewne elementy z kazdym następnym meczem kontrolnym - dodaje 25-letni zawodnik.

Anwil Włocławek - TBV Start Lublin 87:83 (16:18, 23:15, 16:23, 32:27)

Anwil: Zyskowski 21, Nowakowski 17, Szewczyk 16, Łączyński 15, Leończyk 10, Sobin 6, Komenda 2, Afeltowicz 0, Drozdowski 0, Matusiak 0, Piątek 0

TBV Start: Dutkiewicz 23 (5x3), Washington 21 (1x3), Dziemba 14 (3x3), Reynolds 8, Mirković 5 (1x3), Szymański 4, Gospodarek 3, Kowalski 3 (1x3), Pelczar 2, Czerlonko, Ciechociński.

(fot. Piotr Kieplin / kkwloclawek.pl)

Zobacz pozostałe aktualności

Mateusz Dziemba przed meczem z Juventusem
04.10.2023

Sprawdźcie, co nasz wicekapitan powiedział o najbliższym przeciwniku!

Niezbędnik Kibica na START sezonu w ENBL
04.10.2023

Przeczytajcie koniecznie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Rabat na bilety na pierwszy mecz ENBL
02.10.2023

Już w najbliższą środę widzimy się w hali Globus!

Powrót legendy. Relacja filmowa z wizyty Kenta Washingtona
01.10.2023

Zobaczcie obszerny materiał!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy