POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Z optymizmem w przyszłość

Start Lublin przegrał z AZS Koszalin 76:84. O porażce czerwono-czarnych zadecydowała pierwsza kwarta, w której ulegli 13:25. Zawodnicy Michała Sikory długo próbowali dogonić przeciwnika – nie udało się, ale mogą być zadowoleni ze swojej postawy.

Trener Sikora w Koszalinie nie mógł skorzystać z Marcina Salamonika, który narzeka na uraz pleców i dochodzi do siebie w Lublinie, aby być w pełni sił na ważny mecz ze Śląskiem Wrocław (26 lutego). Jego miejsce w wyjściowej piątce oraz kapitańską opaskę przejął Paweł Kowalski.

Właśnie „Kowal” zdobył pierwsze punkty w meczu dla czerwono-czarnych – w 3. minucie celnie rzucił za 3. Było wtedy 7:3 dla AZS. 3,5 minuty przed końcem pierwszej odsłony Patrik Auda wyprowadził swój zespół na prowadzenie 14 oczkami – 20:6. Czech skutecznie wykorzystywał brak „Saliego” pod koszem Startu i kwartę zakończył z 12 pkt.

W kolejnych częściach udało się już znaleźć receptę na Audę (do swojego dorobku dołożył 9 pkt), jednak cały czas trzeba było gonić przeciwnika. Chociaż w 23. minucie przegrywaliśmy 15 punktami (36:51), wciąż próbowaliśmy nawiązać walkę z akademikami. Seria 9-0 sprawiła, że jeszcze w trzeciej kwarcie zbliżyliśmy się do AZS na 6 oczek (45:51). Ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się 14 pkt różnicy na korzyść gospodarzy, ale to nie zakończyło emocji w spotkaniu.

Kolejna seria czerwono-czarnych, znowu 9-0 (w tym trójki Alana Czujkowskiego i Nicka Kellogga), doprowadziła do stanu 65:60 dla miejscowych. Do końca pozostawało jeszcze ponad 6 minut i cały czas mogliśmy liczyć na zwycięstwo. Szczęście było jednak po stronie koszalinian – nam trzykrotnie piłka wypadała z kosza po rzutach zza łuku i pomimo usilnych prób, nie udało się dogonić rywala.

Przegraliśmy w Koszalinie 76:84, jednak gra i postawa naszych zawodników daje optymizm na przyszłość. Z kronikarskiego obowiązku – najlepszymi strzelcami Startu byli Alan Czujkowski i Jarosław Trojan. Obydwaj rzucili po 16 pkt.

AZS Koszalin – Start Lublin 84:76 (25:13, 18:19, 22:19, 19:25)
AZS: Auda 21 (1x3, 4 zb), Hannah 17 (3x3, 9 as, 5 zb), Mielczarek 14 (1x3), Dąbrowski 10 (2x3, 11 zb, 3 przechwyty), Pechaček 8 (5 zb) – Łukasiak 6 (6 zb, 2 bloki), Witliński 4, Nowakowski 2, Wadowski 2, Śpica, Walton.
Start: Trojan 16 (5 zb, 2 bloki), Małecki 10 (2x3, 8 zb, 4 as), Kowalski 5 (1x3), Popović (7 zb, 6 as, 2 przechwyty), Poole – Czujkowski 16 (2x3), Kellogg 13 (3x3), Grzeliński 7 (1x3, 3 as), Jeftić 5, Myśliwiec 2, Ciechociński 2.
Sędziowali: Marek Maliszewski, Marcin Koralewski, Łukasz Jankowski.