Wygrywamy w Toruniu

W drugim sparingu przed sezonem 2017/18 wygrywamy na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 82:80.

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy przez 10 minut zdobyli aż 20 oczek więcej od czerwono-czarnych. Świetnie w ataku spisywał się tercet: Krzysztof Sulima-Łukasz Wiśniewski i Bartosz Diduszko.

W kolejnych odsłonach skutecznie straty odrabiali jednak lublinianie, których do zwycięstwa poprowadził znakomicie dysponowany James Washington. Warto zaznaczyć, że amerykański rozgrywający w drugim sparingu z rzędu zdobył ponad 20 punktów. Bardzo dobrze ze swoich ról na parkiecie wywiązywali się także Marcin Dutkiewicz i Mateusz Dziemba. Widać, że obaj są w wysokiej formie na tym etapie okresu przygotowawczego.

Obie drużyny nie zagrały w najmocniejszych składach. W ekipie miejscowych brakowało Aarona Cela i Karola Gruszeckiego i Cheikha Mbodjego, którzy szykują się do EuroBasketu. W meczu z powodów rodzinnych nie zagrał również Tomasz Śnieg. Natomiast w szeregach gości nie wystąpił Amerykanin Chavaughn Lewis. 24-latek nie dołączył jeszcze do zespołu trenowanego przez Davida Dedka, ale uczyni to niebawem.

Następne mecze kontrolne czekają TBV Start już w najbliższy weekend. Wówczas nasi koszykarze będą rywalizować na turnieju w Dąbrowie Górniczej.

Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin 80:82 (33:13, 13:23, 14:23, 20:23)

Polski Cukier:
 Sulima 26, Diduszko 18, Wiśniewski 17, Perka 6, Kreft 6, Grochowski 4, Maćkiewicz 3

TBV Start:
Washington 26 (2x3), Dutkiewicz 18 (2x3), Dziemba 17 (1x3), Mirković 12 (2x3), Reynolds 4, Ciechociński 2, Gospodarek 2, Pelczar 1, Szymański, Kowalski, Czerlonko