POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Walka o europejskie marzenia

Czas na turniej final four w rozgrywkach European North Basketball League! We wtorkowy wieczór nasza drużyna powalczy w Ostrowie Wielkopolskim o awans do finału z ekipą gospodarzy.

Rywalizację o prymat w ENBL zaplanowano w dniach 11-12 kwietnia. We wtorek w Arenie Ostrów odbędą się półfinały, natomiast nazajutrz mecz o trzecie miejsce, a także wielki finał. W stawce są trzy zespoły z Polski oraz jeden reprezentant Litwy. Pełny harmonogram gier prezentuje się następująco:

11.04.2023, godz. 16:00: BC Wolves Olita - King Szczecin

11.04.2023, godz. 19:00: Polski Cukier Start Lublin - BM Stal Ostrów Wlkp.

12.04.2023, godz. 16:00: mecz o trzecie miejsce

12.04.2023, godz. 19:00: finał

12.04.2023, godz. 21:00: ceremonia zamknięcia turnieju

- Na pewno, grając taki turniej u siebie, gospodarze chcą sięgnąć po końcowe zwycięstwo - mówi Artur Gronek, trener Polskiego Cukru Startu Lublin. - Wiadomo, że większa presja ciąży na zespole z Ostrowa. My chcemy zagrać swoje. W obecnym sezonie w ENBL zanotowaliśmy jak dotąd tylko jedną porażkę i to po dogrywce, więc nie pojechaliśmy na final four, żeby tanio sprzedać skórę - dodaje szkoleniowiec.

Jak wyglądała droga do turnieju finałowego naszej drużyny? Polski Cukier Start wygrał zmagania w grupie A z bilansem pięciu zwycięstw i jednej przegranej. Natomiast w ćwierćfinale lublinianie dwukrotnie pokonali izraelską ekipę Ironi Ness Ziona. Z kolei "Stalówka" zajęła drugie miejsce w grupie B, notując pięć triumfów i dwie porażki. W walce o awans do final four podopieczni Andrzeja Urbana wyeliminowali zaś zespół Enea Zastal BC Zielona Góra.

W trakcie bieżącej kampanii Energa Basket Ligi czerwono-czarni dwukrotnie już mierzyli się z "Bykami". 21 października ubiegłego roku lubelscy koszykarze wygrali z ostrowianami w hali Globus 90:71. Natomiast w połowie lutego "Startowcy" ulegli BM Stali na wyjeździe 74:78. - Można powiedzieć, że zagramy z zespołem, z którym dobrze się nam rywalizuje w tym sezonie, o czym świadczą poprzednie spotkania - kończy trener Gronek. Bezpłatną transmisję z meczu w Ostrowie Wielkopolskim będzie można zobaczyć TUTAJ.

Zobacz pozostałe aktualności

Mateusz Dziemba przed meczem z Juventusem
04.10.2023

Sprawdźcie, co nasz wicekapitan powiedział o najbliższym przeciwniku!

Niezbędnik Kibica na START sezonu w ENBL
04.10.2023

Przeczytajcie koniecznie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Rabat na bilety na pierwszy mecz ENBL
02.10.2023

Już w najbliższą środę widzimy się w hali Globus!

Powrót legendy. Relacja filmowa z wizyty Kenta Washingtona
01.10.2023

Zobaczcie obszerny materiał!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy