POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Uroš Mirković zawodnikiem TBV Startu Lublin

Nowy gracz czerwono-czarnych mierzy 205 cm wzrostu i pochodzi z Serbii. Może grać na pozycjach silnego skrzydłowego oraz centra. 35-latek jest dobrze znany kibicom Polskiej Ligi Koszykówki, w której z roczną przerwą występuje od 2009 roku. Od tej pory aż pięć sezonów (w tym dwa ostatnie) spędził w Polpharmie Starogard Gdański. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 11,4 punktu, 4,3 zbiórki i 1,4 asysty na mecz. W naszym kraju bronił także barw Zastalu Zielona Góra (2011/2012) oraz Rosy Radom (2014/2015). 

Mirković ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Trzykrotnie był wybierany MVP ligi serbskiej, gdzie był również czołowym zawodnikiem pod względem zbiórek. W trakcie kariery sięgnął także po Puchar Polski oraz dwukrotnie był brązowym medalistą PLK.

Serbski zawodnik dołączy do drużyny prowadzonej przez trenera Davida Dedka w ciągu kilku najbliższych dni.- Uroš to doświadczony zawodnik, który co ważne jest ograny w polskiej lidze - zauważa trener Dedek. - Bardzo dobrze gra tyłem do kosza, a także dzieli się piłką. Potrafi rozgrywać na pozycji nr 4, która jest jego nominalną. W razie potrzeby może też zagrać jako center. Jeżeli chce się robić solidny wynik, trzeba stworzyć mieszankę doświadczenia z energią młodzieży. Trzeba to umiejętnie poukładać. Większość drużyn, które osiągało sukcesy, bazowało właśnie na tego rodzaju połączeniu. Kiedy będą dalsze transfery? Trwają negocjacje z centrem oraz rzucającym obrońcą. Mam nadzieję, że nie potrwają one długo. Chcielibyśmy zamknąć skład jak najszybciej, żeby móc już zgrywać pełny zespół - dodaje szkoleniowiec.

Zobacz pozostałe aktualności

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów
07.02.2023

Szkoleniowiec ocenił poniedziałkową rywalizację w ENBL oraz opowiedział o najbliższym spotkaniu ligowym

Wygrana na zakończenie fazy grupowej
06.02.2023

Nasza drużyna jest wciąż niepokonana w rozgrywkach ENBL w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Budiwelnykiem Kijów
06.02.2023

Już dziś ponownie widzimy się w hali Globus! Sprawdźcie zbiór ważnych informacji

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli
06.02.2023

Dziś o godzinie 19:00 gramy z Budiwelnykiem Kijów w ENBL!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy