Trzeba o tym szybko zapomnieć...

Nie tak miał wyglądać jubileuszowy, 50. mecz Startu w Tauron Basket Lidze. Czerwono-czarni przegrali z Rosą w Radomiu aż 47:94.

Rosa od początku przejęła kontrolę nad poczynaniami na parkiecie i prowadząc 8:2 Dušan Radović, trener Startu, poprosił o czas. Przerwa poskutkowała, bo za chwilę po 5 kolejnych punktach Nicka Kellogga przegrywaliśmy jedynie 7:8, a w 9. minucie objęliśmy nawet prowadzenie (13:12). Rywale odpowiedzieli jednak 10 pkt z rzędu w niespełna półtorej minuty (8 oczek padło łupem Toreya Thomasa) i trafienie Nikoli Jefticia tylko zmniejszyło straty po pierwszej kwarcie (było 22:15 dla gospodarzy).

Na początku drugiej ćwiartki mogliśmy zbliżyć się do Rosy, ale od stanu 16:22 Jeftić nie wykorzystał trzech rzutów osobistych oraz nie trafił w łatwej sytuacji spod kosza. Chociaż połowę przegraliśmy 27:37, to jednak długo nasi koszykarze próbowali nawiązać walkę z dużo wyżej notowanym rywalem (różnicę zrobiła lepsza skuteczność miejscowych zza łuku – 41% do 14% naszej ekipy). Nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się po zmianie stron.

O drugiej połowie trzeba jak najszybciej zapomnieć. Gdy w trzeciej kwarcie rozstrzelali się C.J. Harris (17 pkt w tej odsłonie, w tym cztery celne trójki) oraz Thomas (9 pkt, wszystkie za 3) z 8-punktowego prowadzenia Rosy w 21. minucie (39:31) zrobiło się aż 29 oczek przewagi na koniec tej części gry (70:41). Ostatnia ćwiartka była tylko kontynuacją egzekucji na naszej drużynie.

Rosa Radom – Start Lublin 94:47 (22:15, 15:12, 33:14, 24:6)
Rosa: Harris 25 (6x3, 3 zb, 3 przechwyty), Thomas 17 (5x3, 5 as, 4 przechwyty), Zajcew 13 (1x3, 12 zb), Sokołowski 10 (1x3, 5 zb), Witka (6 zb, 3 as) – Szymkiewicz 13 (3x3, 5 as, 4 zb), Bonarek 8 (1x3, 3 przechwyty), Schenk 4, Zegzuła 3 (1x3, 3 zb), Adams 1 (5 zb).
Start: Salamonik 8 (9 zb), Trojan 8 (6 zb, 4 przechwyty, 2 bloki), Małecki 6 (5 zb), Kellogg 5 (1x3), Popović 2 (3 as) – Czujkowski 5 (1x3, 4 zb, 3 przechwyty), Jeftić 5, Grzeliński 4 (3 as), Myśliwiec 2, Poole 2, Ciechociński.
Sędziowali: Michał Proc, Damian Ottenburger, Jakub Pietrzak.