POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Starcie z mistrzem

Przed nami mecz z drużyną mistrza Polski. W nadchodzący piątek potrzebujemy Waszego wsparcia podczas rywalizacji z WKS Śląskiem Wrocław w hali Globus!

Najbliższy rywal zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Wrocławianie, podobnie jak nasz zespół, występują w obecnym sezonie na dwóch frontach. Poza zmaganiami na krajowym podwórku Śląsk bierze udział także w rozgrywkach EuroPucharu. W miniony wtorek zielono-biało-czerwoni ulegli w Paryżu tamtejszemu Paris Basketball 85:89. Ogółem pierwsze miesiące 2023 roku są dla "Wojskowych" trudne, ponieważ z ostatnich 15 spotkań przegrali aż 13. Niesatysfakcjonujące wyniki sprawiły, że pod koniec lutego drużynę przejął nowy trener, Ertugrul Erdogan. Jak dotąd, pod wodzą tureckiego szkoleniowca ekipa z Wrocławia zanotowała dwie pucharowe porażki oraz jedno zwycięstwo w lidze.

Na pewno po zmianie trenera Śląsk gra inaczej niż do tej pory w tym sezonie, bardziej zespołowo – uważa Kacper Młynarski, skrzydłowy Polskiego Cukru Startu Lublin. – Gra co trzy dni oraz dużo podróży może wpływać na ich zmęczenie. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytem nadchodzącego spotkania, ale postaramy się sprawić niespodziankę. Większa presja jest po stronie rywali – dodaje zawodnik.

Skład obrońców tytułu jest naszpikowany znanymi zawodnikami. Nie brakuje w nim reprezentantów Polski (Aleksander Dziewa i Jakub Nizioł), najskuteczniejszego gracza EBL - Jeremiaha Martina (19,84 pkt na mecz) oraz lubelskiego akcentu w postaci Jakuba Karolaka, który ostatnio powrócił do gry po poważnej, długotrwałej kontuzji.

Jak czerwono-czarni poradzą sobie ze Śląskiem, przekonamy się w piątkowy wieczór. Początek meczu na "Globusie" zaplanowano o godz. 17:30. Bilety można przez całą dobę kupować w serwisie eventim.pl. Natomiast w dniu meczu od godziny 15.30 wejściówki będzie można nabywać w kasie nr 1. Na 60 minut przed rozpoczęciem konfrontacji otworzymy pozostałe kasy hali.

Zobacz pozostałe aktualności

Promocja biletowa na mecz z Anwilem
27.03.2023
Tylko do godz. 23:59 możecie kupować wejściówki na najbliższy mecz z 20-procentową zniżką!
Drużyna U17 w półfinale Mistrzostw Polski
26.03.2023
Podopieczni Małgorzaty Jurkowskiej pokazali się z bardzo dobrej strony w Kielcach
Trener Gronek po meczu z Legią
25.03.2023
Sprawdźcie, jak nasz szkoleniowiec podsumował mecz 24. kolejki
Ofensywny mecz dla Legii
24.03.2023
Nasza drużyna wróciła na tarczy ze stolicy
Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy