POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Przyszła wiosna, jest wygrana

Koszykarze Startu Lublin odnieśli czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie Tauron Basket Ligi. Czerwono-czarni pokonali we własnej hali Siarkę Tarnobrzeg 70:59. Na kolejną ligową wygraną czekaliśmy aż 98 dni (od meczu ze Stelmetem Zielona Góra).

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny pobudzająco podziałał na naszych zawodników, bo doskonale rozpoczęli spotkanie. Szybko wygrywali 12:2, by zakończyć pierwszą kwartę prowadząc 13 oczkami (23:10). W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło, doszła do tego seria 17:0 i czerwono-czarni do szatni schodzili z aż 27 (!) punktami przewagi (47:20).

Trzecią ćwiartkę celnym lay-upem rozpoczął Marko Popović, było 49:20 i… Start przestał trafiać do kosza. Serię 12:0 Siarki przerwał dopiero Jan Grzeliński 3,5 minuty przed końcem kwarty rzutem za 3. 18 pkt przewagi (56:38) po 30 minutach dawało jednak duży komfort naszym zawodnikom przed ostatnią częścią meczu.

Zgodnie z planem nie wypuściliśmy wygranej z garści, jednak w końcówce rywale zmniejszyli straty do 11 oczek, dzięki czemu mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań ze Startem (w Tarnobrzegu ulegliśmy bowiem 12 pkt).

W następnej kolejce zagramy na wyjeździe ze Stelmetem BC Zielona Góra, a do hali Globus powrócimy 1 kwietnia na mecz z Treflem Sopot.

Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 70:59 (23:10, 24:10, 9:18, 14:21)
Start: Kellogg 19 (4x3, 6 zb, 5 przechwytów, 4 as), Małecki 10 (2x3, 5 zb), Trojan 4 (9 zb, 3 bloki, 2 przechwyty), Popović 2 (4 as), Salamonik 2 – Grzeliński 15 (1x3, 4 przchwyty, 3 as), Czujkowski 7 (1x3), Kowalski 6 (1x3, 4 zb), Jeftić 5 (4 zb).
Siarka: Młynarski 20 (6x3, 6 zb), Robbins 14 (13 zb, 4 bloki, 3 as), Wall 6 (1x3, 9 zb, 2 przechwyty), Udofia 5 (1x3), Zalewski 5 (1x3, 4 as, 3 zb) – Patoka 9 (1x3, 5 zb, 3 as), Strzelecki, Pandura.
Sędziowali: Marcin Kowalski, Sławomir Moszakowski, Jan Piróg.