Przegrywamy z Legią Warszawa

W pierwszym meczu II Towarzyskiego Turnieju Koszykówki pod Patronatem Burmistrza Warki, nasz zespół zmierzył się z rywalem, z którym spotka się ponownie już w trzeciej kolejce nadchodzącego sezonu. Beniaminek PLK okazał się wymagającym przeciwnikiem i zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie znacząco odskoczyć punktowo. Lublinianie schodzili na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem, a najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach zespołu był Marcin Dutkiewicz, który rzucił 19 punktów.

Po zmianie stron inicjatywę zdecydowanie przejęli "Legioniści". Stołeczny zespół miał przewagę w walce na tablicach. Podopieczni Piotra Bakuna zanotowali o 13 zbiórek więcej od czerwono-czarnych. Najlepszy w tym elemencie gry był Jobi Wall, który był również najlepiej punktującym graczem w szeregach stołecznej drużyny.Trudni do zatrzymania byli ponadto Isaiah Wilkerson oraz Mateusz Jarmakowicz, który trafiał do kosza z ponad 85-procentową skutecznością.

Warszawianie prowadzili już nawet różnicą 15 oczek, ale w trakcie czwartej kwarty nasza drużyna odrobiła część strat. Dystans punktowy był jednak zbyt duży i ostatecznie to Legia mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

TBV Start Lublin – Legia Warszawa 80:90 (17:17, 27:26, 14:23, 22:24)

TBV Start: Dutkiewicz 21 (3x3), Washington 16 (2x3), Dziemba 14 (1x3), Mirković 7, Lewis 6, Szymański 6, Ciechociński 4, Gospodarek 2, Reynolds 0, Czerlonko 0, Pelczar 0.

Legia: Wall 21 (2x3), Wilkerson 18, Jarmakowicz 17 (2x3), Andrzejewski 9 (1x3), Kukiełka 8 (1x3), Aleksandrowicz 7, Robak 6, Linowski 4, Wilczek 0, Sulima 0.