Przegrana rezerw w Stalowej Woli

Start II Lublin nie dał rady Stali w Stalowej Woli. Podopieczni Bartłomieja Pietrzaka przegrali 63:82. 30 punktów dla naszej drużyny rzucił Bartosz Ciechociński (na zdjęciu z piłką), którego 5 na 7 prób za trzy było celnych, a do tego dołożył 5 zbiórek i 3 bloki. 21 oczek padło łupem Adama Myśliwca.

Przez trzy kwarty czerwono-czarni toczyli zacięty bój ze Stalą. Po 15 minutach nasi zawodnicy prowadzili nawet 5 oczkami – 32:27. Ostatecznie to jednak gospodarze zeszli na przerwę z 5-punktową przewagą (42:37).

W 22. minucie po trafieniu Sebastiana Kułagi Stal wygrywała już 47:39. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął "Ciecho". Trafił trzy trójki, a wsad Myśliwca wyprowadził Start II na 3-punktowe prowadzenie (50:47). Jeszcze 2 minuty przed końcem 3. kwarty na tablicy widniał wynik 56:54 dla miejscowych, ale do końca tej odsłony rzucali tylko oni i po 30 minutach było 62:54.

W czwartej części nie byliśmy w stanie podjąć równorzędnej walki. Zdobyliśmy tylko 9 oczek przy 20 Stali i przegraliśmy ostatecznie 19 punktami.

W następnej kolejce – 17 października, rezerwy Startu zagrają u siebie z Turem Bielsk Podlaski.

Stal Stalowa Wola – Start II Lublin 82:63 (19:19, 23:18, 20:17, 20:9)
Stal: Partyka 12 (3x3, 5 zb, 4 as), Konieczny 11 (3x3, 3 przechwyty), Kułaga 8, Łabuda 8 (2x3), Wojtanowicz 8 (7 zb) – Zaguła 17 (7 as, 5 zb, 3 przechwyty), Pawlus 12, Pietras 4, Bandyga 2.
Start II: Ciechociński 30 (5x3, 5 zb, 3 bloki), Myśliwiec 21, Szczepaniak 4, Pelczar 2 (5 przechwytów), Hałas (7 zb, 3 as) – Łoszczyk 4, Muda 2, Opas, Breś, Garbacz.

Michał Krasuski: Czekałem na ten dzień naprawdę długo