POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Porażka z Pieno Zvaigzdes

W naszym pierwszym sparingu podczas mini-zgrupowania na Litwie przegraliśmy z występującym w litewskiej ekstraklasie Pieno Zvaigzdes.

Konfrontacja od początku układała się po myśli rywali. W trakcie pierwszej kwarty Pieno wypracowało sobie przewagę, której nie oddało do końcowej syreny. Trudni do powstrzymania w szeregach miejscowych byli Artur Ausejs i Steponas Babrauskas, którzy świetnie radzili sobie w rzutach z dystansu. Pierwszy z nich próbował swoich sił za trzy punkty aż trzynastokrotnie, trafiając siedem razy. Natomiast Babrauskas oddał sześć rzutów i wszystkie z nich były celne. Ponadto, Litwini zdecydowanie wygrywali walkę na tablicach, notując 36 zbiórek przy 19 po stronie lublinian.

Na przerwę Pieno schodziło z pięciopunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron dystans punktowy rósł, a w ekipie czerwono-czarnych widoczne było zmęczenie, spowodowane ciężką pracą w trakcie ostatnich tygodni. Istotna w lubelskiej drużynie była także absencja Romana Szymańskiego, który nie pojechał na zgrupowanie z powodów rodzinnych. Tym samym, trener David Dedek dysponował jednym nominalnym centrem, Darrylem Raynoldsem.

- Rywale trafiali do kosza na bardzo dobrej skuteczności i grali bardzo agresywnie po obu stronach parkietu – mówi Michael Gospodarek, rozgrywający TBV Startu. - Sędziowie pozwolili w tym spotkaniu na naprawdę dużo walki, więc pomimo porażki możemy zaliczyć ten sparing na plus. Teraz czeka nas analiza wideo, podczas której zobaczymy gdzie popełniliśmy błędy. Musimy wyciągnąć wnioski i z każdym kolejnym meczem robić krok do przodu jako drużyna – dodaje 25-latek.

TBV Start - Pieno Zvaigzdes 78:93 (17:23, 20:20, 22:24, 19:26)

TBV Start: Mirković 17 (3x3), Lewis 14 (2x3),Washington 13, Dziemba 9, Dutkiewicz 6 (2x3), Reynolds 6, Ciechociński 5, Gospodarek 5 (1x3), Kowalski 3 (1x3), Czerlonko 0, Pelczar 0.

Pieno: Ausejs 26 (7x3), Babrauskas 21 (6x3), Balashov 11, Zukanenko 11, Hill Jr 8, Kazakauskas 7, Lekunas 4, Galeckas 3, Fiodorovas 2, Valunta 0.

Zobacz pozostałe aktualności

Mateusz Dziemba przed meczem z Juventusem
04.10.2023

Sprawdźcie, co nasz wicekapitan powiedział o najbliższym przeciwniku!

Niezbędnik Kibica na START sezonu w ENBL
04.10.2023

Przeczytajcie koniecznie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Rabat na bilety na pierwszy mecz ENBL
02.10.2023

Już w najbliższą środę widzimy się w hali Globus!

Powrót legendy. Relacja filmowa z wizyty Kenta Washingtona
01.10.2023

Zobaczcie obszerny materiał!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy