POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Po sezonie 2022/23: Klavs Cavars

Niezwykle istotnym zawodnikiem Polskiego Cukru Startu Lublin w strefie podkoszowej był w zakończonym sezonie był Klavs Cavars. Sprawdźcie, jak łotewski center podsumował minioną kampanię.

Mieliśmy kilka lepszych okresów, niestety były też gorsze – mówi 27-letni koszykarz. – Nie brakowało emocjonujących spotkań. Generalnie nie osiągnęliśmy naszego celu, którym był awans do fazy play-off. Nie wygraliśmy tylu meczów, ile powinniśmy. To na pewno rozczarowujące. Cieszy fakt, że pokazaliśmy się z dobrej strony w rozgrywkach międzynarodowych – dodaje.

Cavars był najlepiej zbierającym w szeregach czerwono-czarnych, zarówno w Energa Basket Lidze, jak i European North Basketball League. Na polskich parkietach zanotował łącznie 205 zbiórek w 27 rozegranych spotkaniach, co daje średnią 7,59 na mecz. Rekordowy pod tym względem występ zaliczył przeciwko BM Stali Ostrów Wielkopolski. Zebrał wówczas 19 piłek. Natomiast w ENBL mierzący 208 cm wzrostu Łotysz zbierał piłkę średnio 6,6 razy na spotkanie. Był także najczęściej blokującym zawodnikiem Polskiego Cukru Startu w europejskich rozgrywkach oraz graczem, który oddał najwięcej celnych rzutów za dwa punkty (skuteczność na poziomie 65,1 %).

To był mój drugi rok występów w Energa Basket Lidze. Uważam, że zaadaptowałem się do rozgrywek w Polsce i dobrze się w nich czułem, podobnie jak w lubelskim zespole. Zdążyłem poznać zawodników oraz przyzwyczaić się do poziomu ligi. Mogę być zadowolony ze swoich indywidualnych statystyk, ale nie mają one większego znaczenia w obliczu niesatysfakcjonującej liczby zwycięstw naszej drużyny. Teraz czas na odpoczynek, a później przyjdzie pora na decyzje dotyczące przyszłości – kończy Klavs.

Zobacz pozostałe aktualności

Powołanie do kadry 3x3 U23
05.06.2023

Kolejne dobre wieści dotarły do klubu

Turewicz z kolejnym powołaniem
05.06.2023

Zawodnik naszego klubu znów zagra w reprezentacji Polski

Zapraszamy na otwarty trening!
01.06.2023

4. czerwca widzimy się na II Sanktuaryjnym Festynie Rodzinnym „Spotkajmy Się Rodzinnie"

Powołanie dla Michała Turewicza
25.05.2023

Zawodnik naszego klubu otrzymał nominację do Reprezentacji Polski U17 3x3

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy