POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Pierwszy akt trójmeczu

Naszą drużynę czeka domowy trójmecz. W ciągu najbliższych siedmiu dni trzykrotnie zagramy w hali Globus i potrzebujemy Waszego wsparcia!

Rozkład jazdy jest następujący:
14.03, godz. 19:00 - ligowy mecz z Arriva Twardymi Piernikami Toruń
17.03, godz. 17:30 - ligowy mecz ze Śląskiem Wrocław
20.03, godz. 18:00 - pucharowy mecz międzynarodowy z BC Ironi Ness Ziona

Na początek zmierzymy się w starciu z ostatnią drużyną tabeli Energa Basket Ligi w zaległym spotkaniu 13. kolejki. Celem Polskiego Cukru Startu będzie pierwsze ligowe zwycięstwo po trzech z rzędu minimalnych porażkach. – Potrzebujemy więcej spokoju oraz czytania gry i inteligencji w ataku – powiedział po ostatnim meczu w Łańcucie trener Artur Gronek.

Nasz najbliższy rywal ma na koncie pięć kolejnych przegranych. Od początku sezonu torunianie nie mogli złapać odpowiedniego rytmu i notowali sporo nieznacznych porażek. Na początku stycznia w klubie pojawił się nowy trener, Cedric Heitz. Póki co francuski szkoleniowiec tylko raz cieszył się z wygranej biało-niebieskich. Ogólny bilans ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego to cztery zwycięstwa i 18 porażek. Motorem napędowym Arriva Twardych Pierników jest rozgrywający Sterling Gibbs, który notuje średnio 17.3 punktów oraz 3.4 asysty na mecz. Powstrzymanie tego zawodnika będzie bardzo ważne w kontekście walki o zwycięstwo.

Natomiast okazję do debiutu w czerwono-czarnych barwach będzie miał we wtorek nowy center, Benas Griciunas, który został dokooptowany do składu pod koniec ubiegłego tygodnia. – Pomoże nam w tym, by gra pod koszem, na pick'n'rollu oraz w zbiórkach wyglądała lepiej – tłumaczy trener Gronek.

Jak zaprezentuje się Benas oraz cały lubelski zespół w nadchodzącym starciu przekonamy się we wtorek wieczorem. Rozpoczęcie meczu o godzinie 19:00. W związku z trzema z rzędu spotkaniami w hali Globus możecie kupić jedną wejściówkę na trzy mecze w cenie dwóch! Zachęcamy do skorzystania z promocji na portalu eventim.pl. Bądźcie z naszą drużyną! #WszyscyNaGlobus

Zobacz pozostałe aktualności

Zmiany w kalendarzu ENBL
25.11.2023

Mamy nowego grupowego przeciwnika oraz zagramy w innych terminach

Komentarze po meczu 10. kolejki (wideo)
27.11.2023

Zobaczcie nagranie konferencji prasowej

Enea Stelmet Zastal wygrał w hali Globus
26.11.2023

Ekipa z Zielonej Góry zwyciężyła w meczu 10. kolejki

Niezbędnik Kibica na mecz z Enea Stelmet Zastalem
26.11.2023

Przeczytajcie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy