POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Pierwsze od czterech lat zwycięstwo z Anwilem Włocławek jest nasze!

Niecodzienna rzecz stała się w Hali Globus. Czerwono-Czarni w ramach 11. kolejki Energa Basket Ligi 2019/20 triumfowali nad Anwilem Włocławek 96:71! Pierwszy raz od pamiętnego meczu z roku 2015, Start Lublin pokonał włocławskie Rottweilery i to do tego przed własną publicznością!

W szczególności dziękujemy kibicom za niesamowity doping w trakcie drugiej połowy. W trzeciej odsłonie goście wysunęli się nawet na siedmiopunktowe prowadzenie. Środkowy przyjezdnych, Shawn Jones, sprawiał niemałe problemy zdobywając double-double - 18 punktów i 10 zbiórek w całym meczu. W grze pozostałych zawodników z Włocławka zaczęła jednak maleć skuteczność rzutowa. Brakowało im zaangażowania w grę obronną, co bezwzględnie wykorzystali nasi koszykarze i po trzeciej kwarcie było już bezpieczne - 72:58. Niesamowity okazał się Brynton Lemar, który podobnie jak Jones odnotował double-double (27 punktów i 11 asyst). Kluczowe podania kierował między innymi do Romana Szymańskiego i Jimmiego Taylora, którzy w niezwykle efektowny sposób je wykańczali. Ponadto należy wyróżnić Mateusza Dziembę, który po wejściu na parkiet w drugiej kwarcie, zaliczył 4 rzuty „za trzy”:

"Takie moje zadanie. Wychodzę z ławki, daję impuls i energię. Rozmawiałem o tym z trenerem i dojrzałem do tego. Dla mnie to nie ma różnicy czy wychodzę w pierwszej piątce." - mówił po meczu Kapitan Dziemba

Dodatkowo, przed samym meczem Tweety Carter oraz Brynton Lemar zostali wybrani najlepszymi zawodnikami listopada! Nasi obwodowi zdobywają razem średnio 32,2 punktu na mecz!

===================================================================

Teraz Czerwono-Czarnych czeka, wydawałoby, się mniejsze wyzwanie. W niedzielę o 17:30 rozpocznie się pojedynek z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, zajmującym aktualnie dwunaste miejsce w tabeli. Z dorobkiem 4 zwycięstw i 7 porażek Stal przyjedzie powalczyć o swoje trzecie zwycięstwo na wyjeździe. Wcześniej radzili sobie z takimi drużynami jak Asseco Arka Gdynia czy GTK GliwiceChcąc poprawić swoją sytuację ligową na pewno postawią się w niedzielne popołudnie naszym koszykarzom. Jaki będzie tego rezultat? Przekonajcie się sami!

Weźcie udział w wydarzeniu, zaopatrzcie się w bilety i wspólnie dopingujcie naszym! #WszyscyNaGlobus