POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Mistrz Polski za mocny, porażka w Zielonej Górze

TBV Start Lublin nie dał rady mistrzowi Polski na jego terenie. Nasi koszykarze przegrali ze Stelmetem BC Zielona Góra 75:86.

Lubelska ekipa była praktycznie przez wszystkich skazywana na pożarcie w starciu z najlepszą drużyną w kraju. Nasi koszykarze nic sobie jednak z tego nie robili, co pokazali już na początku meczu. Dobry start dał im prowadzenie najpierw 7:0, a chwilę później 9:2. Oba zespoły przez długi czas notowały niską skuteczność, mimo to Stelmet zdołał jeszcze przed końcem pierwszej kwarty doprowadzić do stanu 18:18.

W drugiej odsłonie mistrz mocniej nacisnął, jednak nasi koszykarze nie dali rywalom odskoczyć. Duża w tym zasługa Michała Jankowskiego, który po wejściu z ławki trafił dwie trójki z rzędu.

Po zmianie stron gospodarze wrzucili wyższy bieg. Momentalnie odskoczyli najpierw na dwucyfrowe, a chwilę potem na aż 20-punktowe prowadzenie. Gdy przewaga Stelmetu sięgnęła 28 oczek, wydawało się, że czeka nas prawdziwy pogrom.

W końcówce trzeciej oraz przez całą czwartą kwartę TBV Start dzielnie jednak odrabiał straty. Na nieco ponad minutę przed końcem wynosiły one już tylko 10 punktów. Ostatecznie skończyło się na jedenastu oczkach przewagi, ale mimo przegranej nasi koszykarze i tak zasłużyli na brawa za ambitną walkę do końca.