Mistrz pokazał klasę w czwartej kwarcie

30 minut trwała zażarta walka TBV Startu Lublin ze Stelmetem BC Zielona Góra. Przez ten czas mecz był na styku, mistrzowie Polski zagrali jednak znakomita czwartą kwartę i odnieśli efektowne zwycięstwo.

Gospodarze z niezwykłym animuszem rozpoczęli sobotnie spotkanie. Uważna gra w obronie i skuteczny atak przyniosły im prowadzenie 9:0. Potem co prawda do głosu doszedł Stelmet, jednak pierwsza kwarta i tak została rozstrzygnięta na korzyść naszych koszykarzy.

Świetnie prezentował się Stefan Balmazović, który ponownie był najlepszym strzelcem drużyny. Najlepsze spotkanie w tym sezonie zaliczył też Michał Jankowski, który rzucał do kosza z bardzo dobrą, 67-procentową skutecznością.

Niestety mistrzowie Polski mieli po swojej stronie więcej argumentów (aż 13 celnych trójek na 29 oddanych). - Rzuty zza łuku wcale nie miały być naszą receptą na rywali. Po prostu gospodarze dobrze zabezpieczali strefę podkoszową, co tworzyło nam pozycje za trzy - tłumaczył trener zielonogórzan Artur Gronek.

- Nie wierzę w ten wynik, po prostu nie wierzę... Przeciwnik nie miał aż tak dużej przewagi, nam zabrakło jednak sił w czwartej kwarcie. Trzeba jednak oddać mistrzom Polski to, że zagrali świetnie - mówił z kolei Balmazović.

Podczas spotkania była prowadzona zbiórka na rzecz 21-letniego Konrada Mielczarka z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, który uległ tragicznemu wypadkowi i jest sparaliżowany. Dzięki hojności kibiców udało się uzbierać sumę 2174,83 zł.

Kolejne spotkanie nasi koszykarze grają na wyjeździe. 17 grudnia o godz. 18 gości ich BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Fundacja Słoneczko mieszcząca się przy ul. Stawnica 33A, 77-400 Złotów, na mocy decyzji MAiC zezwalającej na organizację zbiórki – nr 2016/2474/OR z dn. 03.07.2016 wydała pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki na rzecz Konrada Mielczarka – w celu pomocy i ochrony zdrowia (nr. zbiórki 74/2016/2474/OR). Zbiórka przeprowadzona była 10.12.2016 r. w hali Globus, mieszczącej się przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie podczas meczu TBV START LUBLIN - STELMET BC ZIELONA GÓRA. W wyniki przeprowadzonej zbiórki publicznej do puszek kwestarskich zebrano środki pieniężne w kwocie 2174,83 zł.