Aktualności

Michał Sikora na dłużej w sztabie szkoleniowym

SIKORA 4_5 ok

Z radością informujemy, że asystentem trenera Wojciecha Kamińskiego w PGE Starcie Lublin pozostanie Michał Sikora. Szkoleniowiec podpisał kontrakt na trzy najbliższe sezony.

Michała Sikory kibicom koszykówki w Lublinie przedstawiać nie trzeba. W przeszłości przez wiele lat był związany z naszym klubem jako zawodnik. Natomiast od sezonu 2014/15 pracował jako trener w kolejnych sztabach szkoleniowych pierwszego zespołu. Był asystentem Pawła Turkiewicza (26.06.2014-07.12.2015), Dušana Radovicia (15.12.2015-11.02.2016), Andreja Žakelja (21.06.2016-23.11.2016), Davida Dedka (24.11.2016-16.10.2021), Tane Spasewa (16.10.2021-15.04.2022) oraz Artura Gronka w kampanii 2022/23.

Ponadto w sezonie 2015/16 poprowadził drużynę samodzielnie w 12 spotkaniach. Natomiast w swoim jubileuszowym, dziesiątym sezonie pracy jako trener odpowiadał za wyniki rezerw czerwono-czarnych w II lidze. Do roli asystenta powrócił przed rozgrywkami 2024/25, w których zdobyliśmy srebrne medale ORLEN Basket Ligi. Z kolei w minionym sezonie cieszył się ze zdobycia Pekao S.A. Superpucharu Polski. Teraz wiemy, że Sikora będzie nadal tworzył sztab pierwszej drużyny wraz z Wojciechem Kamińskim, który przedłużył umowę na początku maja.

Następny sezon będzie dla niego już 13. w roli trenera w lubelskim klubie. Michał, cieszymy się, że zostajesz z nami!

Dabrowa_Start-5

Lublin

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

PGESponsor Tytularny
LublinPARTNER GŁÓWNY
LubelskiePartner Strategiczny
PerłaSPONSOR STRATEGICZNY
Nasi partnerzy