Memoriał: dzień 1 (RELACJA, WYNIKI, PUNKTY)

Zakończył się pierwszy dzień Memoriału Zdzisława Niedzieli.

Jako pierwsi w piątkowe popołudnie na parkiet wybiegli koszykarze Miasta Szkła Krosno i Siarki Tarnobrzeg. Gdy w drugiej kwarcie ta pierwsza ekipa zaliczyła efektowną serię i na przerwę schodziła z szesnastoma punktami przewagi, wydawało się, że jest już po meczu. Po zmianie stron gracze Siatki jednak się "pozbierali", doprowadzając do remisu, a nawet wychodząc na minimalne prowadzenie. Końcówka należała jednak do krośnian. Dzięki ofensywnej zbiórce i dobitce Dariusza Oczkowica, Miasto Szkła zwyciężyło 74:72. Tarnobrzeżanie próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale ich ostatni rzut zza łuku chybił celu.

Kolejnym spotkaniem był mecz TBV Startu Lublin i BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Od pierwszej minuty widać było, że najwięcej krwi naszym koszykarzom napsuje dwójka Amerykanów; rewelacyjny na rozegraniu Aaron Johnson i dominujący pod koszem potężny Marvin Jefferson. Ten pierwszy był nie do zatrzymania przy pokonywaniu pierwszej linii naszej defensywy, drugi natomiast kończył niemal wszystko spod obręczy (89% skuteczności).

Z naszej strony świetnie na początku meczu radził sobie Doug Wiggins (6 z pierwszych 8 punktów). Drugi z Amerykanów, Brandon Peterson długo nie mógł złapać rytmu. Do przerwy zdobył zaledwie cztery oczka, ale po zmianie stron był zupełnie innym zawodnikiem. Pokazał niemały potencjał, rzucając w sumie 21 punktów.

Przez trzy kwarty była walka niemal punkt za punkt, a świadczyć o tym może fakt, że żadna z ekip nie była w stanie uzyskać większej przewagi niż cztery oczka. Przewaga Stali uwidoczniła się w ostatniej kwarcie. Nasi zawodnicy próbowali jeszcze, m.in. za sprawą skutecznego Michała Jankowskiego, nawiązać walkę, ale goście skutecznie odpierali te ataki.

W sobotę TBV Start zagra z Siarką o trzecie miejsce (godz. 14), a Miasto Szkła o zwycięstwo w Memoriale ze Stalą (16).

Siarka Tarnobrzeg - Miasto Szkła Krosno 72:74 (16:21, 17:28, 18:14, 21:11)
Siarka: Brown 22, Bandura 12, Jakóbczyk 12, Welsh 10, Patoka 7, Nelson-Henry 4, Malczyk 3, Brown 2, Musijowski.
Miasto Szkła: Woolridge 20, Maddox 12, Wyka 10, Małgorzaciak 9, Oczkowicz 7, Rduch 6, Dłuski 6, Bręk 2, Czerapowicz 2, Pełka.

TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:80 (16:15, 14:16, 25:27, 15:22)
TBV Start: Peterson 21, Jankowski 11, Małecki 9, Wiggins 9, Grzeliński 6, Trojan 6, Balmazović 4, Dłoniak 4, Uniłowski, Pelczar, Łoś, Matysek.
BM Slam Stal: Jefferson 16, Majewski 14, Troupe 10, Johnson 9, Chanas 8, Koreniuk 8, Ochońko 6, Zębski 5, Nikołow 2, Kaczmarczyk 2.