POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Mateusz Dziemba przed meczem z Juventusem

W środowy wieczór nasza drużyna zagra w pierwszej kolejce fazy grupowej rozgrywek European North Basketball League. Do hali Globus przyjedzie litewski zespół Uniclub Casino Juventus Utenos. Początek meczu zaplanowano na godz. 19:30.

Pod koniec sierpnia czerwono-czarni mierzyli się już z tym rywalem. Podczas zgrupowania na Litwie podopieczni trenera Artura Gronka pokonali ekipę z Uciany 81:71 (SZCZEGÓŁY). – Pamiętamy, że latem wygraliśmy
, ale wiadomo, że to był etap okresu przygotowawczego. Wydaje mi się, że teraz jesteśmy mocniejsi jako drużyna. Poza tym napędziły nas dwa zwycięstwa na początku sezonu i chcemy pokusić się o kolejną wygraną. Wiemy, że zespół z Litwy prezentuje bardziej fizyczny styl koszykówki i tego spodziewamy się od rywala mówi przed dzisiejszym spotkaniem Mateusz Dziemba.
 
Z jakimi celami przystępują do zmagań w European North Basketball League W poprzednim sezonie zajęliśmy w tych rozgrywkach trzecie miejsce, więc fajnie byłoby ten wynik poprawić. To bardzo motywujące. Mamy już jeden medal ENBL i pora na kolejny. Wierzę, że to jest w naszym zasięgu. Trafiliśmy na nieco silniejszych przeciwników w fazie grupowej, niż przed rokiem, ale my także funkcjonujemy znacznie lepiej – przyznaje popularny "Dziembol".
 
W drużynie z Litwy gra Scoochie Smith, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w czerwono-czarnych barwach. Czy dobra znajomość tego zawodnika ułatwi "Startowcom" rywalizację w dzisiejszym meczu? – Zobaczymy. To jest naprawdę dobry rozgrywający. Pomimo niezbyt wysokiego wzrostu ma duże umiejętności związane z piłką, jak i te rzutowe. Może nam napsuć nieco krwi, ale myślę, że zagramy jako zespół, a nie zbiór indywidualności, to możemy być spokojni o wynik – kończy Mateusz.
 

Zobacz pozostałe aktualności

Zmiany w kalendarzu ENBL
25.11.2023

Mamy nowego grupowego przeciwnika oraz zagramy w innych terminach

Komentarze po meczu 10. kolejki (wideo)
27.11.2023

Zobaczcie nagranie konferencji prasowej

Enea Stelmet Zastal wygrał w hali Globus
26.11.2023

Ekipa z Zielonej Góry zwyciężyła w meczu 10. kolejki

Niezbędnik Kibica na mecz z Enea Stelmet Zastalem
26.11.2023

Przeczytajcie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy