POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Marcin Salamonik wraca do gry

Marcin Salamonik trenuje z zespołem od początku tygodnia, od wtorku na pełnych obrotach, jedzie w sobotę razem z zespołem do Szczecina i będzie do dyspozycji Michała Sikory w spotkaniu z King Wilkami Morskimi.

„Sali” nabawił się urazu podczas jednego z treningów po meczu z Rosą w Radomiu. – Podczas ćwiczeń na siłowni pojawił się ucisk kręgu na nerw w odcinku lędźwiowym. Po raz pierwszy miałem coś takiego i muszę przyznać, że było to bardzo bolesne – opisuje zawodnik.

Nasz najlepszy zbierający (średnia 7,6 zbiórki/spotkanie) i drugi strzelec (8,8 pkt/mecz) chciał pomóc drużynie przeciwko Śląskowi Wrocław, ale uraz dawał o sobie znać. Koszykarz oglądał więc starcie z 17-krotnym mistrzem kraju z ławki rezerwowych. – Próbowałem trenować w minionym tygodniu, ale daleko było do pełnej dyspozycji. Po rozmowie z trenerem zdecydowaliśmy, że lepiej nie ryzykować pogłębienia urazu. Siedziałem z boku i aż rwałem się, żeby wyjść na parkiet – dodaje.

W Szczecinie nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby podkoszowy powalczył razem z zespołem o wygraną. – Od wtorku pracuję na pełnych obrotach. Co prawda wciąż czuję ból, ale mam zapewnienie, że uraz się nie pogłębi. Trzeba więc zacisnąć zęby i pomóc drużynie. Startujemy w sobotę o 8 rano, czeka nas długa podróż, a wieczorem trening na miejscu. Jedziemy powalczyć. Z AZS Koszalin się nie udało, ze Śląskiem przegraliśmy na własne życzenie, więc może do trzech razy sztuka? – zastanawia się „Sali”.

Początek meczu w Szczecinie w niedzielę o godzinie 18. Będzie go można oglądać na żywo na www.emocje.tv oraz śledzić wydarzenia na naszym koncie Twitterowym www.twitter.com/StartLublin.

Zobacz pozostałe aktualności

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów
07.02.2023

Szkoleniowiec ocenił poniedziałkową rywalizację w ENBL oraz opowiedział o najbliższym spotkaniu ligowym

Wygrana na zakończenie fazy grupowej
06.02.2023

Nasza drużyna jest wciąż niepokonana w rozgrywkach ENBL w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Budiwelnykiem Kijów
06.02.2023

Już dziś ponownie widzimy się w hali Globus! Sprawdźcie zbiór ważnych informacji

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli
06.02.2023

Dziś o godzinie 19:00 gramy z Budiwelnykiem Kijów w ENBL!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy