POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Mamy brąz!

Nasza drużyna zakończyła swój debiutancki sezon w rozgrywkach European North Basketball League na trzecim miejscu. W konfrontacji o brązowy medal Polski Cukier Start Lublin pokonał Kinga Szczecin.

W otwierającej mecz kwarcie inicjatywę mieli przede wszystkim czerwono-czarni, którzy w końcowej fazie odsłony zbudowali dziesięciopunktową przewagę. Podczas drugiej partii podopieczni trenera Artura Gronka mieli początkowo problem z regularnym trafianiem do kosza, dzięki czemu rywale odrobili część strat. Później jednak umiejętne dzielenie się piłką oraz lepsza skuteczność z dystansu sprawiły, że do przerwy "Startowcy" prowadzili 42:36.

Po zmianie stron nasz zespół pojawił się na parkiecie z nową energią, która w połączeniu z dyscypliną taktyczną pozwoliła znacząco odskoczyć szczecinianom. Jeszcze podczas trzeciej kwarty lublinianie bezlitośnie wykorzystali dużą niemoc przeciwników w ofensywie oraz ich błędy w obronie. To sprawiło, że do ostatniej ćwiartki Mateusz Dziemba i spółka przystępowali z zaliczką w postaci 25 punktów.

Finalnie czerwono-czarni triumfowali różnicą 24 oczek, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie podczas czwartej odsłony. Tym samym, w trakcie trwającego sezonu sięgnęliśmy po drugą lokatę w Suzuki Pucharze Polski oraz trzecie miejsce w ENBL.

Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 86:62 (25:15, 17:21, 23:4, 21:22)

Polski Cukier Start: Griciunas 13, Smith 12, DeVoe 9, Melvin 9, Dziemba 8, Pelczar 8, Krasuski 7, Młynarski 7, Barnies 6, Cavars 4, Walda 3

King: Brown 15, Borowski 9, Szymański 8, Mazurczak 7, Hamilton 6, Rosiński 5, Cuthbertson 4, Kostrzewski 4, Meier 2, Żmudzki 2, Wiśniewski

Sędziowali: M. Chrakowiecki, M. Manniste, B. Kucharski

Zobacz pozostałe aktualności

Mateusz Dziemba przed meczem z Juventusem
04.10.2023

Sprawdźcie, co nasz wicekapitan powiedział o najbliższym przeciwniku!

Niezbędnik Kibica na START sezonu w ENBL
04.10.2023

Przeczytajcie koniecznie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Rabat na bilety na pierwszy mecz ENBL
02.10.2023

Już w najbliższą środę widzimy się w hali Globus!

Powrót legendy. Relacja filmowa z wizyty Kenta Washingtona
01.10.2023

Zobaczcie obszerny materiał!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy