POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Liczby Startu (31)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim.

1 – Nick Kellogg przez uraz stawu skokowego opuścił pierwszy mecz w obecnym sezonie. We wszystkich spotkaniach Startu w trwających rozgrywkach zagrali tylko Jan Grzeliński i Grzegorz Małecki.

2 – Czerwono-czarni po raz 2. w sezonie przegrali po rzucie rywali równo z syreną – wcześniej z Treflem Sopot. Ponadto w 3 meczach ulegli w końcowych sekundach (z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp., MKS Dąbrowa Górnicza i Rosą Radom).

4 – Nikola Jeftić miał 4 przechwyty (rekord sezonu). Serb rzucił do tego 9 pkt, miał 7 zbiórek i blok. Z linii rzutów osobistych spudłował jednak 5 na 6 prób.

8 – Alan Czujkowski zebrał 8 piłek, co jest jego rekordem w Tauron Basket Lidze. Do tego rzucił 7 pkt. Eval 13 to jego trzeci wynik w sezonie.

9 – Koszykarze Startu spudłowali 9 rzutów osobistych – najwięcej w sezonie.

13 – Paweł Kowalski w swoim 27. meczu w Tauron Basket Lidze, doczekał się dwucyfrowych zdobyczy punktowych. „Kowal” rzucił Polpharmie 13 pkt i także po raz pierwszy w pojedynczym meczu w ekstraklasie oddał 3 celne rzuty za 3.

16 – Najlepszym strzelcem Startu w Starogardzie Gdańskim był Marko Popović, autor 16 oczek. Serb po raz trzeci w sezonie przekroczył granicę 15 pkt w meczu. Dał także 6 asyst – dokonał takiej sztuki po raz 5. w trwających rozgrywkach.

20 – Marcin Salamonik po raz 20. w sezonie uzyskał dwucyfrowy eval (15 z Polpharmą). W środę „Sali” otarł się o double-double – rzucił 9 pkt i miał 9 zbiórek.

46 – Czerwono-czarni zebrali 46 piłek (13 więcej od przeciwnika) – to trzeci wynik Startu w sezonie (w spotkaniu ze Śląskiem we Wrocławiu mieliśmy 49 zbiórek, a w pierwszym meczu z Polpharmą – 48).

Zobacz pozostałe aktualności

Zacięty bój z mistrzami Polski
02.03.2024

King Szczecin wygrał w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Kingiem Szczecin
02.03.2024

Zbiór ważnych informacji związanych z dzisiejszym spotkaniem

Filip Put: Przed nami bardzo trudne zadanie
01.03.2024

Zachęcamy do lektury rozmowy z naszym skrzydłowym

Mecze z Kingiem w ostatnich sezonach
29.02.2024

Kolejny rozdział tej historii napiszemy 2 marca w hali Globus

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy