POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Energa Basket Ligi

Liczby Startu (31)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim.

1 – Nick Kellogg przez uraz stawu skokowego opuścił pierwszy mecz w obecnym sezonie. We wszystkich spotkaniach Startu w trwających rozgrywkach zagrali tylko Jan Grzeliński i Grzegorz Małecki.

2 – Czerwono-czarni po raz 2. w sezonie przegrali po rzucie rywali równo z syreną – wcześniej z Treflem Sopot. Ponadto w 3 meczach ulegli w końcowych sekundach (z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp., MKS Dąbrowa Górnicza i Rosą Radom).

4 – Nikola Jeftić miał 4 przechwyty (rekord sezonu). Serb rzucił do tego 9 pkt, miał 7 zbiórek i blok. Z linii rzutów osobistych spudłował jednak 5 na 6 prób.

8 – Alan Czujkowski zebrał 8 piłek, co jest jego rekordem w Tauron Basket Lidze. Do tego rzucił 7 pkt. Eval 13 to jego trzeci wynik w sezonie.

9 – Koszykarze Startu spudłowali 9 rzutów osobistych – najwięcej w sezonie.

13 – Paweł Kowalski w swoim 27. meczu w Tauron Basket Lidze, doczekał się dwucyfrowych zdobyczy punktowych. „Kowal” rzucił Polpharmie 13 pkt i także po raz pierwszy w pojedynczym meczu w ekstraklasie oddał 3 celne rzuty za 3.

16 – Najlepszym strzelcem Startu w Starogardzie Gdańskim był Marko Popović, autor 16 oczek. Serb po raz trzeci w sezonie przekroczył granicę 15 pkt w meczu. Dał także 6 asyst – dokonał takiej sztuki po raz 5. w trwających rozgrywkach.

20 – Marcin Salamonik po raz 20. w sezonie uzyskał dwucyfrowy eval (15 z Polpharmą). W środę „Sali” otarł się o double-double – rzucił 9 pkt i miał 9 zbiórek.

46 – Czerwono-czarni zebrali 46 piłek (13 więcej od przeciwnika) – to trzeci wynik Startu w sezonie (w spotkaniu ze Śląskiem we Wrocławiu mieliśmy 49 zbiórek, a w pierwszym meczu z Polpharmą – 48).

Zobacz pozostałe aktualności

Trener Gronek po meczu z Budiwelnykiem Kijów
07.02.2023

Szkoleniowiec ocenił poniedziałkową rywalizację w ENBL oraz opowiedział o najbliższym spotkaniu ligowym

Wygrana na zakończenie fazy grupowej
06.02.2023

Nasza drużyna jest wciąż niepokonana w rozgrywkach ENBL w hali Globus

Niezbędnik Kibica na mecz z Budiwelnykiem Kijów
06.02.2023

Już dziś ponownie widzimy się w hali Globus! Sprawdźcie zbiór ważnych informacji

Mecz o pierwsze miejsce w tabeli
06.02.2023

Dziś o godzinie 19:00 gramy z Budiwelnykiem Kijów w ENBL!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy