POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Liczby Startu (23)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z King Wilkami Morskimi w Szczecinie.

2 – Wojciech Hałas wchodząc w końcówce na parkiet, zaliczył swój drugi mecz w obecnym sezonie, a ósmy w Tauron Basket Lidze.

7 – 5, 6 i 7 punktów to dorobek Pawła Kowalskiego w trzech kolejnych spotkaniach (7 pkt to jego nowy rekord w ekstraklasie). Jeśli „Kowal” zachowa taką tendecję, dwucyfrową zdobycz osiągnie w starciu z Siarką Tarnobrzeg. Oby szybciej.

9 – Nick Kellogg w Szczecinie zdobył zaledwie 3 punkty, ale dokonał tego rzutem za trzy – skutecznie przymierzył zza łuku w 9. kolejnym spotkaniu, czym ustanowił rekord Startu w Tauron Basket Lidze. W Słupsku będzie miał okazję kontynuować swoją serię.

10 – Grzegorz Małecki po raz 10. w sezonie zanotował dwucyfrowe zdobycze punktowe – rzucił Wilkom Morskim 14 pkt. Więcej meczów dla Startu z dwucyfrowym dorobkiem ma w obecnych rozgrywkach jedynie Nick Kellogg (13). A „Malec” ostatnio prezentuje niezłą średnią punktową – w pięciu poprzednich spotkaniach rzucał 11,8 pkt/mecz.

14 – Marko Popović spędził na parkiecie niespełna 14 minut (dokładnie 13:48) i w tym czasie nie udało mu się oddać celnego rzutu (był to jego drugi mecz w Starcie z zerowym dorobkiem punktowym). Dużo lepiej wypadł nasz drugi rozgrywający – Jan Grzeliński, który miał 10 pkt i 5 asyst.

16 – Nikola Jeftić był najlepszym strzelcem czerwono-czarnych w Szczecinie – rzucił 16 pkt, co jest jego nowym rekordem w Starcie. Środkowy zebrał do tego 7 piłek, co również jest najlepszym dokonaniem Serba w obecnym sezonie.

20 – Po dwóch meczach nieobecności, do meczowego składu wrócił Marcin Salamonik. Zagrał ponad 20 minut i w tym czasie rzucił 7 pkt, ale miał tylko 1 zbiórkę, co jest jego najgorszym wynikiem w tym sezonie. Czekamy jednak na powrót „Saliego” do pełni sprawności.

22 – Koszykarze Startu zebrali w Szczecinie zaledwie 22 piłki – to najgorszy wynik w tym sezonie (poprzedni najgorszy wynik – 24 zbiórki, miał miejsce w pierwszym meczu z... Wilkami Morskimi). 13 defensywnych zbiórek to najgorszy wynik czerwono-czarnych odkąd grają w TBL.

41 – Tyle punktów rzucili zmiennicy Startu. Rezerwowi w tym sezonie w większym wymiarze wspomogli zespół tylko w Koszalinie (45 pkt). To jednak nic przy osiągnięciu gospodarzy – zawodnicy z ławki rezerwowych szczecinian mieli w niedzielę aż 75 oczek na swoim koncie...

50 – Jarosław Trojan nie będzie miło wspominał swojego 50. meczu w Tauron Basket Lidze – środkowy Startu bardzo wcześnie (w 3. kwarcie) musiał opuścić parkiet za nadmiar fauli. W 14,5 minuty rzucił 5 pkt i zebrał 3 piłki.

51 – Pomimo porażki, zawodnicy Michała Sikory mieli niezły procent w rzutach za 2 (51,4%) – po raz piąty w sezonie mieli skuteczność za 2 na poziomie 50+. Dodatkowo w trzecim kolejnym spotkaniu zanotowali skuteczność z gry na co najmniej 40-procentowym poziomie.

121 – Drużyna King Wilków Morskich Szczecin rzuciła nam aż 121 punktów – nikt przedtem nas tak nie rozstrzelał w Tauron Basket Lidze.