POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Koszalin zdobyty!

W pierwszym ligowym spotkaniu w 2018 roku nasi koszykarze wygrali w Koszalinie z miejscowym AZS-em! Dla czerwono-czarnych było to trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo.

Prawdziwy popis swojej gry dał w tym meczu amerykański duet TBV Startu Chavaughn Lewis-James Washington. Pierwszy z nich zdobył aż 34 punkty (63% skuteczności z gry), zaliczył 8 zbiórek w ataku i miał 5 asyst oraz 3 przechwyty. Z kolei popularny "Baby James" zanotował taką samą liczbę kluczowych podań oraz 22 oczka (70% skuteczności z gry).

Rywalizacja z ekipą z Koszalina była zacięta. Oba zespoły grały falami. Na półmetku pierwszej kwarty gospodarze prowadzili 13:10, choć chwilę wcześniej to lublinianie mieli 5 oczek przewagi. Później ponownie skuteczniejsi byli czerwono-czarni i to oni wygrali otwierającą partię.

W kolejnej odsłonie po pięciu minutach gry "Startowcy" mieli osiem punktów więcej. Jednak po świetnej pogoni (13-0) i odrobieniu strat przez miejscowych z nawiązką, to AZS schodził na przerwę z prowadzeniem 50:46.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiał zespół z Lublina, który na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty miał zaliczkę w postaci 10 oczek. Tę przewagę także potrafili zniwelować akademicy, przez co ostatnia partia rozpoczynała się przy rezultacie 69:66 na korzyść TBV Startu.

W ciągu ostatnich 10 minut obie drużyny zaciekle atakowały. Czerwono-czarni potrafili odskoczyć punktowo, ale nie obyło się bez nerwowej końcówki, w której rywale mogli nawet doprowadzić do remisu. Na szczęście, na 41 sekund przed końcową syreną Lewis trafił niezwykle ważny rzut z dystansu i lublinianie sięgnęli po ósmą wygraną w sezonie. Warto podkreślić, że jednym z kluczy do sukcesu była ponad 90-procentowa skuteczność z rzutów wolnych.

Nasz zespół zwyciężył w Koszalinie już po raz drugi z rzędu. W najbliższą niedzielę "Startowcy" zagrają ostatni mecz pierwszej rundy sezonu 2017/18 w Krośnie.

AZS Koszalin – TBV Start Lublin 85:89 (22:24, 28:22, 16:23, 19:20)

AZS: Baldwin 26, Marelja 15, Dłoniak 13, Woods 13, Jeszke 11, Kumpys 7, Wadowski 0, Kiwilsza 0, Leńczuk 0.

TBV Start: Lewis 34 (2x3), Washington 22 (2x3), Mirković 13 (1x3), Reynolds 8, Dutkiewicz 5, Gospodarek 3, Ciechociński 2, Szymański 2, Czerlonko 0, Zalewski 0.