Jedna dobra kwarta

Nie było niespodzianki w Słupsku. Start Lublin uległ trzeciej drużynie poprzedniego sezonu, Enerdze Czarnym Słupsk 60:94. Czerwono-czarni postawili się faworytowi w pierwszej kwarcie, po której był remis 22:22. Słupszczanie szybko jednak wrócili na właściwe tory i po serii trójek wypracowali bezpieczną przewagę po 20 minutach i ostatecznie pewnie zgarnęli dwa punkty.

Przez niemal całe spotkanie musieliśmy sobie radzić bez Jarosława Trojana. Nasz środkowy w niespełna 5 minut dwukrotnie niesportowo sfaulował rywali i został wykluczony z meczu. Pomimo straty, nasi zawodnicy pokazali w pierwszej odsłonie charakter. Przegrywali 12:20, ale seria 10:0 pozwoliła wyjść nawet na prowadzenie 22:20. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale koszykarze Startu przestrzelili 5 z 8 rzutów osobistych.

Po 14 minutach wciąż był remis (30:30), ale gospodarze zaczęli trafiać za 3. W drugiej ćwiartce trafili aż 5 rzutów zza łuku i wypracowali 13-punktową przewagę do przerwy (47:34).

Po zmianie stron nie nawiązaliśmy już walki z mocnym przeciwnikiem i ulegliśmy 60:94.

Energa Czarni Słupsk – Start Lublin 94:60 (22:22, 25:12, 23:12, 24:14)
Energa Czarni: Harper 28 (3x3, 8 zb, 3 as), Seweryn 13 (3x3), Mbodj 12 (5 zb), Blassingame 11 (3x3, 7 as), Mokros 4 (1x3) – Borowski 10 (10 zb), Jackson 8 (10 zb, 2 bloki), Campbell 8 (5 zb, 4 as), Zywert, Rypiński.
Start: Kellogg 21 (3x3, 2 przechwyty), Małecki 12 (1x3, 4 zb), Salamonik 7 (6 zb), Trojan 2, Popović – Grzeliński 8 (1x3, 5 as), Kowalski 8 (2x3, 3 zb), Jeftić 2 (3 zb), Czujkowski, Ciechociński.
Sędziowali: Artur Fiedler, Marcin Bieńkowski, Cezary Nowicki.