POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Finał ENBL dla BM Stali

W półfinale rozgrywek European North Basketball League nasza drużyna musiała uznać wyższość BM Stali Ostrów Wielkopolski. Już jutro zagramy o brązowy medal europejskich zmagań.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy lepiej radzili sobie w ofensywie, zbierali zdecydowanie więcej piłek i nie tracili koncentracji oraz rezonu w żadnej akcji. Dzięki temu po 10 minutach spotkania prowadzili 22:12.

W następnej odsłonie podopieczni trenera Artura Gronka rozpoczęli odrabianie strat. Czerwono-czarni poprawili skuteczność oraz grę w obronie i zbliżyli się punktowo do miejscowych. Do przerwy to "Stalówka" prowadziła 39:34, ale wydawało się, że po zmianie stron nie zabraknie emocji.

Po 180 sekundach trzeciej kwarty ostrowianie znów mieli 10 oczek przewagi. W następnych fragmentach "Byki" umiejętnie dzieliły się piłką, płynnie przechodziły z obrony do ataku i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ekipa prowadzona przez Andrzeja Urbana zwiększyła prowadzenie do 14 pkt, ale w końcówce nasza drużyna zniwelowała dystans. Tym samym, po dwóch kwadransach gry żółto-niebiescy wygrywali 61:55.

W ostatniej ćwiartce BM Stal przypieczętowała zwycięstwo i zameldowała się w środowym finale, w którym zagra z litewskim BC Wolves. Natomiast "Startowcy" zmierzą się w konfrontacji o trzecie miejsce z Kingiem Szczecin. Początek tego meczu zaplanowano o godzinie 16:00.

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 86:74 (22:12, 17:22, 22:21, 25:19)

BM Stal: Silins 15, Kulig 15, Zębski 15, Djurisic 14, Skele 10, Michalak 8, Garbacz 2, Thomas 2, Loncar 1, Załucki, Rutecki, Rozpędowski

Polski Cukier Start: Barnies 21, Młynarski 10, DeVoe 9, Cavars 9, Griciunas 7, Dziemba 7, Smith 5, Pelczar 4, Melvin 2, Walda

Sędziowali: M. Kowalski, M. Manniste, B. Kucharski

Zobacz pozostałe aktualności

Mateusz Dziemba przed meczem z Juventusem
04.10.2023

Sprawdźcie, co nasz wicekapitan powiedział o najbliższym przeciwniku!

Niezbędnik Kibica na START sezonu w ENBL
04.10.2023

Przeczytajcie koniecznie, zanim wybierzecie się do hali Globus!

Rabat na bilety na pierwszy mecz ENBL
02.10.2023

Już w najbliższą środę widzimy się w hali Globus!

Powrót legendy. Relacja filmowa z wizyty Kenta Washingtona
01.10.2023

Zobaczcie obszerny materiał!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy