POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

"Dziki" wyjazd do stolicy

W ostatni dzień listopada nasza drużyna zagra w stolicy z tamtejszymi Dzikami. Początek meczu zaplanowano o godzinie 19:30.

Przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie beniaminek ORLEN Basket Ligi, który po dziesięciu rozegranych kolejkach zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem czterech zwycięstw i sześciu porażek. Warszawianie mieli znakomity początek sezonu, w którym zanotowali trzy zwycięstwa w czterech pierwszych meczach. Jednak od tamtej pory podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego znacząco obniżyli loty, przegrywając pięć spotkań z rzędu. Słabsze wyniki zaowocowały zmianą w składzie. Niedawno z ekipą z Syreniego Grodu pożegnał się bowiem skrzydłowy Emmanuel Little. Jego miejsce zajął Isaiah Crawley.

Sampoczucie całego zespołu jest umiarkowanie pozytywne, ponieważ przegraliśmy kilka poprzednich kolejek. Natomiast wierzymy w to, że podążamy w odpowiednim kierunku, bo ostatnie mecze z bardzo dobrymi przeciwnikami pokazały, że możemy nawiązać walkę z najlepszymi. Liczymy na to, że w czwartek ta praca zaprocentuje i uda się pozostawić dwa punkty w Warszawie – mówi Piotr Pamuła, doświadczony zawodnik Dzików.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu nasza drużyna dwukrotnie mierzyła się towarzysko z Dzikami w Hali Koło. W pierwszym ze spotkań Jabril Durham i spółka wygrali w połowie sierpnia 83:81 (SZCZEGÓŁY). Niespełna miesiąc później górą byli rywale (więcej TUTAJ). Czy te spotkania mają jeszcze znaczenie w kontekście przygotowań do najbliższej konfrontacji?

Od tamtej pory minęło sporo czasu i na pewno oba zespoły grają teraz trochę inaczej. Mimo wszystko przedsezonowe sparingi pomogły nam pod kątem materiału do przedmeczowej analizy. Rywale grają bardzo szybką koszykówkę, a my czujemy wielką chęć rehabilitacji za niedzielną porażkę. Musimy zagrać skuteczniej, dzielić się więcej piłką i lepiej bronić – przyznaje Michał Krasuski, skrzydłowy Polskiego Cukru Startu.

Transmisję z czwartkowej rywalizacji w Warszawie będzie można zobaczyć wyłącznie w serwisie emocje.tv. Bezpośredni link do relacji znajdziecie TUTAJ.

Zobacz pozostałe aktualności

Cenna wygrana po strzelaninie
13.04.2024

Pokonujemy PGE Spójnię Stargard

Niezbędnik Kibica na mecz z PGE Spójnią Stargard
12.04.2024

Przeczytajcie, zanim pojawicie się w sobotę na Globusie!

Zespół U15 powalczy w Koszalinie
12.04.2024

Trzymajcie kciuki za podopiecznych trenera Romana Myśliwca!

Starcia z PGE Spójnią w ostatnich sezonach
11.04.2024

Przed nami kolejne spotkanie z tym rywalem!

Partner Główny Partner Strategiczny Sponsor Tytularny Sponsor Tytularny Sponsor Strategiczny

Nasi partnerzy