Dwa różne mecze Startu...

Start Lublin prowadził do przerwy ze Śląskiem Wrocław 44:32, a dodatkowo gra czerwono-czarnych dawała nadzieję na zakończenie serii porażek w Tauron Basket Lidze. Po zmianie stron, do pracy zabrali się jednak goście, którzy ostatecznie zwyciężyli na Globusie 79:72. – Zagraliśmy dwa różne mecze – podsumował postawę drużyny Michał Sikora, trener Startu.

Czerwono-czarni bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Po niespełna 2 minutach prowadzili 6:0, a w 6. minucie było 14:9. Goście zdołali odrobić straty, nawet wyszli na prowadzenie 15:14, ale ostatecznie kwarta zakończyła się remisem 19:19.

Druga odsłona ułożyła się bardzo dobrze dla Startu. 3 minuty przed jej końcem prowadziliśmy 40:26, a 44 sekundy przed zejściem do szatni było nawet 44:29. Denis Ikovlev w końcówce trafił zza łuku, ale i tak 44:32 nie zapowiadało niczego złego.

Jeszcze w 26. minucie było 56:46 dla czerwono-czarnych, ale wtedy goście rzucili 10 pkt z rzędu i ze spokojnego prowadzenia, zrobił się remis 56:56. Grzegorz Małecki skutecznym rzutem równo z syreną kończącą 3. kwartę ustalił wynik po 30 minutach na 59:56.

Czwarta odsłona nie przyniosła radości. Co prawda ze stanu 59:66, zdołaliśmy dojść przeciwnika na 65:66, ale za chwilę znów trzeba było gonić wynik. Było 72:65 dla rywali, ale i tę stratę niemal w całości odrobiliśmy. Minutę przed końcem meczu przegrywaliśmy 72:74, jednak Śląsk nie dał już sobie wydrzeć wygranej. Rzucił 5 kolejnych punktów i tym samym wziął rewanż za wygraną w pierwszym spotkaniu we Wrocławiu.

Start Lublin – Śląsk Wrocław 72:79 (19:19, 25:13, 15:24, 13:23)
Start: Trojan 14 (10 zb), Kellogg 13 (3x3, 5 zb), Popović 12 (2x3, 6 as), Małecki 12 (2x3, 5 zb, 3 przechwyty), Kowalski 6 (2x3, 5 zb) – Jeftić 8 (6 zb, 2 bloki), Czujkowski 5 (1x3, 5 zb), Grzeliński 2, Poole.
Śląsk: Williams 23 (15 zb), Ikovlev 12 (2x3), Kowalenko 9 (3x3), Jankowski 5 (1x3), N. Kulon 3 (1x3) – Chanas 15 (3x3, 5 zb), Han 8 (2x3, 7 as), Jarmakowicz 4.
Sędziowali: Wojciech Liszka, Dariusz Lenczowski, Grzegorz Czajka.