TBV START LUBLIN
oficjalna strona klubu Polskiej Ligi Koszykówki

Turniej w Mińsku: dzień 2

Zwycięstwo i minimalna porażka: to bilans drugiego dnia turnieju EYBL w Mińsku naszych juniorów. Młodzi zawodnicy TBV Startu rywalizowali z dwoma zespołami z Wilna.

W porannym meczu nasi gracze nie dali żadnych szans Visi Kartu 2 Wilno, prowadząc od początku do końca i wygrywając każdą z kwart.

Dużo trudniejsze wyzwanie czekało na nich w popołudniowym starciu z SKM-KPMG. Rywale od pierwszej minuty narzucili swój styl, a dzięki znakomitej obronie zwłaszcza  drugiej kwarcie prowadzili do przerwy 23:11. Reprymenda trenerska w szatni TBV Startu przyniosła pożądany skutek: trzecia odsłona to dominacja młodych lublinian i przejęcie prowadzenia.

Jeszcze na nieco ponad 40 sekund przed ostatnią syreną nasi zawodnicy prowadzili trzema oczkami, jednak dwie szalone trójki Litwinów dały im triumf.

W niedzielę, w ostatnim meczu turnieju w Mińsku TBV Start zagra z BS Lipawa.

Visi Kartu 2 Wilno - TBV Start Lublin 45:59 (13:17, 9:11, 13:16, 10:15)
TBV Start: Pelczar 18, Grzegorczyk 15, Piliszczuk 13, Czerniawski 4, Laskowski 4, Wachowicz 3, Laskowski 2.

TBV Start Lublin - SKM-KPMG Wilno 39:42 (9:14, 2:9, 17:5, 11:14)
TBV Start: Piliszczuk 17, Pelczar 12, Grzegorczyk 8, Futrzyński 2.

Zobacz pozostałe aktualności

W Ventspils postęp był widoczny
11.12.2017

Drużyna TBV Startu U20 ma za sobą drugi turniej European Youth Basketball League w sezonie 2017/18

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z mistrzami Polski!
10.12.2017

Zachęcamy do kupna wejściówek na starcie ze Stelmetem BC Zielona Góra, które odbędzie się 15 grudnia

Wyjazdowe przełamanie!
09.12.2017

Mamy to! TBV Start przywozi zwycięstwo z Sopotu, gdzie pokonał miejscowego Trefla 81:66

Zatrzymać rozpędzonych rywali
08.12.2017

W sobotę o godzinie 17 TBV Start rozpocznie mecz w sopockiej hali 100-lecia z tamtejszym Treflem

Sponsor Tytularny Partner Strategiczny Sponsor Strategiczny Partner Strategiczny Partner Strategiczny